Радіофізичну обсерваторію було зосновано в 1964 році. Вона розміщується біля міста Харків та включає широкий набір радіорадарного інструментарію. Обсерваторія включає MF-радар, HF-доплерівську (у вертикальній і похилій сфері дії) РЛС, супутникові радіосигнальні приймачі, магнітометри та іоносферний зонд. Вона дозволяє дослідникам розслідувати різні взаємодіючі процеси, діючі в іоносфері в межах висотного діапазону ~ 60–1000 км, і характеристики поширення радіохвиль в межах частотної групи приблизно аж до 2 GHz, одночасно з вимірами магнітометра.
Дослідження
Понад 20 дослідників та студенти радіофізичного факультету працюють із цим обладнанням. Кафедра космічної радіофізики підтримує декілька головних груп науковців, які мають всесвітню репутацію. Це унікальне обладнання в Україні допомагає в вивченні процесів, що зв’язують з поверхнею Сонця, з міжпланетним простором, земною магнітосферою та іоносферою.
Викладачі та студенти факультету беруть участь в дослідницьких програмах, використовуючи засоби обсерваторії в дослідженнях, і роблять теоретичні вивчення в численних темах, зокрема:
Міжнародна Співпраця
Відділ підтримує дружні стосунки з освітніми і дослідницькими установами у всьому світі. Поточна співпраця включає:
|