Космічної радіофізики

Власний сайт: http://www-space.univer.kharkov.ua/index%20U.html

Кафедру космічної радіофізики було створено в 1963 році з метою підготовки радіофізиків — дослідників для вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, підприємств Міністерства оборони СРСР і для створення відповідної наукової школи.

У витоків становлення кафедри стояли професор Н. С. Зінченко (у той час декан радіофізичного факультету) і професор В.А. Місюра, який був першим завідувачем кафедри космічної радіофізики у 1963–1990 роки.

Наукові напрями: дистанційні дослідження навколоземного простору з використанням радіофізичних методів; дослідження впливу навколоземного простору на роботу радіотехнічних систем різного призначення та на здоров’я людини

Наукові дослідження на кафедрі: космічні дослідження, та радіоастрономічні дослідження Інституті радіоастрономії НАН України, який має у своєму розпорядженні усі наявні в Україні радіоастрономічні засоби досліджень.

У навчальному процесі бере участь 6 професорів, 6 доцентів та 14 осіб навчально-допоміжного персоналу.

 • Леонід Феоктистович Чорногор
  завідувач кафедри
  доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений професор ХНУ імені В. Н. Каразіна,
  Леонід Феоктистович Чорногор

  Тел.: 705-12-51, 705 12 61
  Адреса: майдан Свободи 4, м. Харків, 61022
  Кiмната: 10-4