Кафедра акушерства та гінекології як окрема структурна одиниця факультету існує з 2008 року.
Кафедра акушерства та гінекології була виділена зі складу кафедри педіатрії, акушерства та гінекології, яка існувала з моменту відновлення викладання медицини в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.
Навчальна робота складається з викладання 8 загальних курсів: акушерства та гінекології, фармакології, фізичної реабілітації та спортивної медицини, радіології, радіаційної медицини, медичної психології, історії медицини, основ психології та педагогіки; та 2 курсів за вибором: планування сім’ї для студентів 5 курсу, та перинатології для студентів 6 курса.
На кафедрі працюють: завідуюча кафедрою, професор доктор медичних наук Грищенко Ольга Валентинівна; доцент кандидат медичних наук Лахно Ігор Вікторович, доцент кандидат медичних наук Сторчак Ганна Вадимівна, доцент кандидат медичних наук Горшкова Злата Анатоліївна, доцент кандидат медичних наук Яблучанська Тетяна Павлівна, доцент кандидат медичних наук Мазіна Лілія Василівна, доцент кандидат медичних наук Кас Інна Віталіївна, доцент кандидат медичних наук Амирозян Сергей Артемович, доцент кандидат медичних наук Гультай Віра Федорівна, доцент кандидат фармацевтичних наук Севастьянова Тетяна Вадимівна.
На кафедрі постійно проводиться поновлення програмного забезпечення комп’ютерних класів для удосконалення контролю знань. Створені матеріали для переходу на письмову та комбіновану форму контролю з усіх дисциплін. Проводиться розробка та втілення комп’ютерного варіанту модульного тестового контролю з окремих дисциплін. Кафедра постійно підтримує зв’язки з випускниками з метою виявлення якості фахової підготовки студентів, всі випускники факультету продовжують навчання в інтернатурі на базі ХМАПО.
На кафедрі проводиться науково дослідна робота за темами: «Планування сім’ї та репродуктивне здоров’я», «Изучение действия патогенетических факторов повреждения репродуктивной системы женщины на структуру перинатальных потерь и гинекологическую заболеваемость, разработка новых терапевтических мероприятий, направленных на сохранение здоровья нации», «Роль сполучнотканинних елементів плідних оболонок у виникненні їх передчасного розриву при недоношеній вагітності», «Значення сполучнотканинної дисфункції на виникнення пре еклампсії і методи її корекції», «Роль змін вегетативної функції плоду в відповіді матери в III триместрі вагітності». Науково-дослідну роботу кафедра виконує спільно з Національною фармацевтичною академією України, Інститутом патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка АМН України, Агенцією США з Міжнародного Розвитку (USAID), Інститутом тваринництва, лісостепу та полісся АН України.
|