27 квітня 2017 року
Круглий стіл «Раннє виявлення суїцидальних тенденцій у дітей і підлітків та методи їхньої корекції»
У Каразінському університеті з ініціативи кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології медичного факультету відбувся круглий стіл за участю міжнародних експертів «Раннє виявлення суїцидальних тенденцій у дітей і підлітків та методи їхньої корекції». До участі у заході долучилися практикуючі психіатри, психотерапевти, неврологи, представники лікувальних закладів Харкова, Києва, Полтави, Лисичанська, Конотопа, Миргорода.
З побажанням плідної роботи та вітальним словом до учасників круглого столу звернуся проректор, академік Микола Азарєнков: «Приємно відзначити внесок Харківського університету в розвиток психіатричної галузі. Наразі психіатрія — найбільш досвідчений серед медичних напрямків у нашому університеті. У 30-х роках ХІХ століття для студентів вже читали лекції та самостійні курси. Перший підручник з психіатрії також було підготовлено саме харківськими вченими». Проректор відзначив також важливість проведення круглих столів, що виступають майданчиком для обміну досвідом, знаннями та новими ідеями.
Декан медичного факультету, професор Ігор Белозьоров наголосив, що кафедра психіатрії Каразінського університету є однією з перших кафедр подібного напрямку в Україні, а в останні роки психіатрична наука відроджується у стінах факультету. «Тема круглого столу є надзвичайно актуальною. В сучасних умовах наше завдання надати реальну допомогу та підтримку дітям та підліткам», — відзначив Ігор Белозьоров.
Нагальність проблеми суїцидальної поведінки серед дорослих та особливо підлітків підкреслив завідувач кафедри психологічного консультування і психотерапії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, професор Олександр Кочарян. Зокрема доповідач акцентував на виникненні в сучасному суспільстві феномену девальвації дорослості та розповсюдженні інфантильної поведінки серед молоді. Людина втрачає сенси, внутрішньо спустошується та опиняється у вигаданому, нереальному світі, де суїцид стає нормою. Залежність проблеми самогубств від емоційного стану людини та наявності у неї довготривалої депресії або різноманітних соматичних захворювань відзначив академік Академії наук вищої освіти України, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології Каразінського університету Євген Дубенко.
Низка доповідей стосувалися безпосередньо особливостей, причин та передумов виникнення дитячих суїцидів, механізмів виявлення та запобігання розвитку у підлітків деструктивної поведінки та конфлікту з суспільством. «Дитячий або підлітковий суїцид — це завжди парасуїцид. Це крик про допомогу, спроба знайти розуміння оточуючих, соціалізуватися, а не бажання піти з життя», — підкреслила доцент кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології Ганна Суворова-Григорович.
Окрім того, у рамках круглого столу відбулися майстер-класи, присвячені різноманітним методикам роботи з дітьми та підлітками з суїцидальними схильностями, зокрема використанню форум-театру та малюнків.