Тенісний клуб «Унікорт»

Власний сайт: http://www.unicourt.com.ua/

Університетський тенісний клуб «Унікорт» має 13 відкритих кортів із ґрунтовим та жорстким покриттями, тенісний палац, у якому розміщено 6 кортів (2 з яких із Deco Ture покриттям), тренажерний зал, тренувальне приміщення для імітації техніки та занять спеціальною фізичною підготовкою. У клубі є тренувальні стінки загальною довжиною понад 100 метрів. На базі клубу працює спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву, в якій виховано близько 30 майстрів спорту та 2 майстри спорту міжнародного класу. Серед них є імена Д. Костіна, Є. Буріч, Д. Пономаря, Д. Музики, М. Шошина, які були чемпіонами й призерами першостей СРСР. Чемпіонкою України була майстер спорту М. Корніль, призерами — Д. Задорожний, Ю. Петренко, Є. Васильєва. До складу юніорських національних збірних України входили Я. Харлашина, Е. Глухов, М. Долженко, Р. Чередниченко, С. Руденко, Т. Волкова, Н. Смирнова, А. Ткачов. Визнаним лідером клубу був Дмитро Поляков, останній чемпіон СРСР, переможець турніру «Гран-прі». Т. Перебийніс була кращою тенісисткою України. Вона виграла звання чемпіонки Уїмблдону в парному і стала фіналісткою в одиночному розрядах серед юніорів, а також фіналісткою в одиночному розряді в юніорському US OPEN. Перемогла в кількох професійних жіночих турнірах WTA.

Готують спортсменів такі досвідчені тренери, як С. А. Сітковський, І. Ю. Прудкін. Працює колектив під керівництвом заслуженого тренера України, Заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Бурка Валерія Львовича. Президент клубу — заслужений майстер спорту, дворазовий олімпійський чемпіон, почесний громадянин міста Юрій Михайлович Поярков .

«Унікорт» підтримує тісні дружні відносини з тенісними клубами Англії, Ізраїлю, Бельгії, Німеччини та інших країн. Клуб має великий зал, у якому є і супутникове телебачення, і наші музейні експонати; фото-експресінформація і відеоматеріали про життя клубу за останні 15 років.

На кортах клубу проводяться різноманітні турніри, серед яких традиційними вважаються міжнародні юнацькі турніри ЕТА: «Меморіал М.О.Черницької», «Wilson Cup», а також турніри «Меморіал М.Школьника» (зимовий), «Кубок Дружби» (РТТ) і ветеранський турнір «Фанат».

У клубі перебуває понад 1 500 харків’ян. Це і студенти шести факультетів університету, які займаються тенісом за програмою академічних занять із фізичного виховання під керівництвом тренерів клубу, і професорсько-викладацький склад, і діти співробітників, і аматори тенісу будь-якого віку з усього міста.