12 квітня 2017 року
Відкриття виставки «Микола Коперник. Життя і твір»
У Каразінському університеті відбулося відкриття виставки «Микола Коперник. Життя і твір», підготовленої Архівом Польської Академії Наук. Захід проходив за участі Генерального консула Республіки Польща у Харкові Януша Яблонського, консула Генерального консульства Республіки Польща у Харкові з питань науки Яна Здановського, проректора, професора Заріфа Назирова, директора Науково-дослідного інституту астрономії Вадима Кайдаша, викладачів та працівників університету, студентської спільноти.
Заріф Назиров передав присутнім слова вітання від ректора університету, академіка Віля Бакірова та відзначив необхідність і нагальність проведення подібних заходів: «Досить символічним є відкриття виставки саме в приміщенні Науково-дослідного інституту астрономії, керівництво та працівники якого активно займаються також просвітницькою роботою, популяризують астрономію». Окрім того, проректор передав від центру міжнародного співробітництва Науково-дослідному інституту астрономії телескоп.
На різноплановості наукових інтересів Миколи Коперніка, який виступав не лише астрономом, а й лікарем, акцентував Януш Яблонський. Генеральний консул наголосив, що наразі відомі всі місця, пов’язані з життям М. Коперника, та підкреслив важливість вивчення наукового доробку вченого: «Довгі роки досягнення Миколи Коперника не визнавалися. Проте зараз ця людина перетворилася на своєрідний польський бренд, яким ми дуже пишаємось».
Вадим Кайдаш відзначив значний внесок Миколи Коперника у розвиток астрономії як науки та підкреслив, що традиції астрономічних спостережень у Каразінському університеті мають двохсотрічну історію.
Виставка знайомить відвідувачів з віхами життя Миколи Коперніка, його родиною, представляє різні напрямки діяльності вченого, проте головна увага приділяється науковому доробку саме у галузі астрономії. Частина експозиції присвячена також увіковічненню астронома у боністиці, нумізматиці, скульптурі тощо.
Відвідати виставку «Микола Коперник. Життя і твір» можна у Науково-дослідному інституті астрономії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.