7 квітня 2017 року
Міжнародна наукова конференція «Художні феномени в історії світової літератури: перехід мови в письменництво („Екоцентризм: культура і природа”)»
У Каразінському університеті з ініціативи кафедри романської філології та перекладу факультету іноземних мов відбулась ІІІ Міжнародна наукова конференція «Художні феномени в історії світової літератури: перехід мови в письменництво („Екоцентризм: культура і природа“)».
З вітальним словом до учасників конференції звернулась декан факультету іноземних мов, професор Валентина Пасинок: «Факультет іноземних мов розвивався разом з університетом. Спочатку здійснювалась підготовка за трьома іноземними мовами, а наразі за вісьмома». У ході доповіді декан зазначила, що в сучасній філології літературознавство як напрям дослідження допомагає інтерпретувати художні твори з екоцентричної позиції.
«Термін „екокритика“ вперше застосували наприкінці 70-х років ХХ століття у США, пізніше в 90-ті роки виник термін „екологіка“ у Великобританії», — розповіла завідувач кафедри романської філології та перекладу факультету іноземних мов, професор Світлана Криворучко. Також вона акцентувала, що за результатами попередньої конференції було опубліковано збірку понад 100 тез науковців-філологів із шести країн світу: Італії, Канади, Литви, Словаччини, України, Франції.
У ході конференції функціонувала робота секцій «Моделі екологічного мислення», «Прочитання літературних творів на засадах екокритики», «Світ природи в літературному творі», «Екологіка в семантиці та прагматиці мов», «Методика мови та літератури: ідея формування етичної відповідальності».
Також відбулась презентація міжнародного наукового електронного видання «Accents and Paradoxes of Modern Philology», видавцем якого є кафедра романської філології та перекладу факультету іноземних мов. Головна мета журналу — поділитися сприйняттям різнонаціональних літератур світу в літературознавчій, перекладознавчій та лінгвістичній перспективах.