Запобігання терористичній діяльності
З метою підвищення рівня поінформованості здобувачів вищої освіти, педагогічних і науково-педагогічних працівників про небезпеку та масштаби екстремізму і терористичної загрози, формування нетерпимості до проявів тероризму та осіб з екстремістською ідеологією, а також для забезпечення вільного доступу студентської молоді, педагогічних і науково-педагогічних працівників до інформації щодо запобігання, виявлення терористичної діяльності надаємо інформацію, пов’язану з проблематикою тероризму.
На сьогодні стає все більш поширеним явище тероризму, яке є одним із найнебезпечніших і складнопрогнозованих у сучасному світі. Воно набуло глобального характеру, більшого розмаїття форм і загрозливих масштабів. Це вимагає від кожного з нас пильності та обізнаності. Проблема протидії тероризму є актуальною і для нашої держави, а тепер набула особливого значення в умовах збройної агресії проти України, проведення в інтернеті низки антиукраїнських інформаційно-пропагандистських кампаній, регулярних анонімних повідомлень в засобах масової інформації про «замінування» об’єктів критичної інфраструктури, виявлення фактів незаконного обігу зброї та вибухових речовин тощо.
Тероризм — суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей.
Згідно із законодавством України терористичною визнається діяльність, яка охоплює:
Правову основу боротьби з тероризмом в Україні становлять Конституція України (254к/96-ВР), Кримінальний кодекс України (2341-14), Закон «Про боротьбу з тероризмом», інші закони України, Європейська конвенція про боротьбу з тероризмом, 1977 рік (994_331), Міжнародна конвенція про боротьбу з бомбовим тероризмом, 1997 рік (995_374), Міжнародна конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму, 1999 рік (995_518), інші міжнародні договори України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, укази й розпорядження Президента України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, а також інші нормативно-правові акти, що приймаються на виконання законів України.
Суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом у межах своєї компетенції, є:
Боротьба з тероризмом ґрунтується на таких принципах:
Громадяни України на засадах довіри і співпраці можуть повідомити про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності на електронну скриньку callcenter@ssu. gov. ua та цілодобовий безплатний телефон довіри Служби безпеки України: 0-800-501-482.
Закон України «Про боротьбу з тероризмом»
Указ Президента України «Про Концепцію боротьби з тероризмом в Україні»
|