Власний сайт: http://alumni.univer.kharkov.ua/
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна за 210 років свого існування університет підготував понад 150 тисяч фахівців. Серед його випускників — яскраві особистості, життя та творчість яких пов’язані з наукою, мистецтвом і літературою, громадською роботою або військовою службою, політичною діяльністю або служінням Церкві.
Більше 150 вихованців та викладачів університету стали членами різних академій світу. Зокрема до Національної Академії наук України було обрано понад 50 осіб. З Харківським університетом пов’язані імена трьох лауреатів Нобелівської премії: І. Мечникова, Л. Ландау, С. Кузнеця, лауреата Філдсівської премії В. Дрінфельда, 10 лауреатів Ленінської премії. Імена вихованців університету увічнено в географічних назвах, ними названо космічні об’єкти, рослини і мінерали, закони і формули.
Університет пишається своїми вихованцями, вони є окрасою його двовікової біографії. Різні люди, які творили в багатьох галузях науки та сферах культури, були об’єднані університетом, що дав поштовх до наукової діяльності одним, розбудив творчі здібності інших, став дороговказом у напружених життєвих і наукових пошуках наших вихованців. Більшість із них назавжди залишилися вдячними своїй Альма-матер, неодноразово висловлюючи свою подяку вчителям і наставникам.
Видатний український письменник Олесь Гончар так згадував роки свого навчання у Харківському університеті: «Коли у 1938 році я переступив поріг університету, в усьому місті, гадаю, не було людини щасливішої за мене. Здійснилася заповітна мрія: з радісним завмиранням серця ступив у цей сонячний храм науки, де мов би ще витав дух славетного Потебні, академіка Багалія, де ось-ось, здавалося, зійде на кафедру зі своєю вольтеріанською усмішкою Олександр Іванович Білецький, щоб уразити нас блиском своїх імпровізацій. Я не помилився у своїх сподіваннях. Університет на цілих три роки став рідною домівкою, обдарував щастям дружби, в його аудиторіях, у тиші бібліотек пізнавали ми радість прилучення до скарбниці людських знань, тут переживали насолоду й захват творчої праці».
Нові покоління студентів і випускників, об’єднаних благородним бажанням самовдосконалитися і зробити життя кращим, продовжують живити сили університету.
|