27 квітня 2017 року
Круглий стіл «Федір Іванович Шміт: мистецтвознавець і візантиніст (до 140-річчя від дня народження)»
20 квітня 2017 року у Каразінському університеті відбувся круглий стіл «Федір Іванович Шміт: мистецтвознавець і візантиніст (до 140-річчя від дня народження)» за участю декана філософського факультету, професора Івана Карпенка, завідувача кафедри історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету, професора Сергія Сорочана та інших науковців.
У рамках заходу художник Іван Лукаш презентував свою роботу — портрет Федора Шміта.
З основними віхами біографії Федора Шміта, зокрема його педагогічно-науковою діяльністю як професора Харківського університету, ознайомила доцент кафедри історографії, джерелознавства та археології історичного факультету Ольга Павлова.
«У теорії мистецтва на кінець XIX століття не вдавалися до широких узагальнень і застосовували метод порівняльно-стилістичного аналізу. В історії вітчизняного мистецтвознавства проблеми теорії мистецтва на широкому науковому ґрунті одним із перших почав розвивати Федір Миколайович Шміт. Саме у харківський період остаточно сформувалися основи його теоретичних положень», — зазначила доповідач.
Виступ старшого наукового співробітника сектору комплексних наукових досліджень пам’яток Заповідника науково-дослідного відділу «Інститут Свята Софія» національного заповідніка «Софія Київська» Олександра Костючка було присвячено діяльності Федора Шміта, пов’язаної із вивченням Софійського собору у Києві.
Загалом у рамках заходу обговорювалися пам’яткознавча діяльність Федора Шміта у Харкові, балканські дослідження у Харківському університеті у роки роботи в ньому Федора Шміта, візантійські мозаїки Равенни тощо.