У 2020 році виповнилося 215 років з моменту заснування Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. З нагоди свята відомі державні діячі, бізнесмени, ректори та колективи закладів вищої освіти України і світу надіслали листи-вітання.
Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у вітанні наголосив, що зa час cвого функціонування університет вписав багато яскравих сторінок в історію українського національного відродження ХІХ–ХХ століть, а нині перетворився в потужний освітньо-науковий центр європейського зразка, де представлені всі напрями сучасної фундаментальної науки, панує дух інтелекту, новаторства та високої істини.
Китайський мільярдер, засновник Alibaba Group Джека Ма, який торік відвідав університет, привітав каразінську корпорацію та зауважив, що студенти — найважливіше надбання університету. На його думку, саме завдяки цим молодим людям, які вирізняються своєю толерантністю та жагою до пізнання, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна матиме довгу історію.
Директор відділу стратегії вищої освіти Європейська асоціація університетів (ЄАУ) Міхаель Гебель висловив надію на подальшу співпрацю та побажав подальших успіхів.
«Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна — це найстаріший університет у цій частині Україні, одночасно один з найкращих в Україні і в Європі. Заснування Харківського університету мало надзвичайне значення для розвитку міста, яке з часом перетворилося на науково-культурний центр України. З Харківського університету походить більшість лауреатів Нобелівської премії в Україні, що свідчить про дуже високий рівень викладання та величезні наукові досягнення. Ви є сучасним університетом, який відкритий до змін у сучасному світі, досконало готує майбутні наукові та керівні кадри в Україні», — йдеться у листі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцкі.
Колектив Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара висловив побажання всебічного зростання, креативності, примноження славетних традицій і здобутків, наснаги, нових наукових й освітніх звершень.
Генеральний секретар Європейської асоціації університетів Аманда Кроуфут надіслала лист-вітання, у якому побажала всього найкращого в підготовці до заходу.
«215-річна історія вашого університету, відзначена безперервними досягненнями та непохитним прагненням до досконалості, зробила його одним із провідних академічних центрів у світі та чудовим джерелом мудрості», — зауважив у листі заступник секретаря комітету Комуністичної партії Китаю Ханчжоуського педагогічного університету, професор Чжан Чжицзюнь.
Ректор Софійського університету імені Св. Климента Охридського Анастас Герджиков побажав успіхів, академічних й наукових досягнень, нових ідей у галузі вищої освіти та творчої атмосфери.
Від імені команди Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Тім Б. Петерс побажав Каразінському стрімкого розвитку на благо студентів, викладачів та дослідників України та всього світу.
Директор консалтингової компанії “Beijing Ltang Education Consulting Co. Ltd” Ненсі Лі подякувала каразінцям за спільні зусилля та досягнення, висловила сподівання на подальшу співпрацю й розвиток китайсько-українських взаємозв’язків у сфері вищої освіти.
«Ваш заклад міцно вкорінився й здобув заслужене визнання в освітньому просторі України та став відомим далеко за її межами. Наукові школи університету зробили вагомий внесок у розвиток світової науки. Завдяки потужному науково-педагогічному потенціалу університет активно функціонує і розвивається: здійснюється підготовка фахівців різних спеціальностей, впроваджуються інноваційні технології в навчання, збільшується й поглиблюється міжнародна співпраця, розробляється актуальна наукова проблематика», — йдеться у вітанні від колективу Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
Колектив Львівського національного університету імені Івана Франка побажав нових задумів та вагомих здобутків у науково-педагогічній і творчій діяльності. Ректор Київського національного торговельно-економічного університету Анатолія Мазаракі побажав Каразінському творчих злетів і перемог, відмінних успіхів у праці, нових звершень, досягнення поставлених цілей на шляху підвищення piвня підготовки фахівців для процвітання України.
Ректор Маріупольського державного університету Костянтин Балабанов побажав, щоб успішна діяльність Каразінського університету й надалі слугувала запорукою динамічного розвитку української вищої освіти й науки, а видатні здобутки талановитих випускників сприяли розвиткові незалежної української держави.
У вітальному листі від президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя висловлено побажання каразінцям подальшого професійного й особистісного розвитку, підвищення іміджу Каразінського як університету світового класу, успіxів у розвитку української університетської освіти й науки, плідної праці на благо незалежної України.
«Нехай творчі злети й досягнення ваших випускників стануть найкращою подякою за невтомну працю, а університет повсякчас зберігає високу позицію у міжнародному рейтингу», — зазначено у листі-вітанні від колективу Херсонського національного технічного університету.
«За 215 років від дня урочистого відкриття Каразінський університет зробив вагомий внесок у скарбницю світової науки, в історію українського національного відродження XIX–XX століть, дав потужний імпульс перетворенню Харкова на великий науковий і культурний центр, освітянську столицю. Сьогодні ваш Університет по праву займає вищі шаблі всеукраїнських рейтингів серед класичних університетів і добре відомий далеко за межами України.», — зауважено у вітальному листі від колективу Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
«Бажаю кожному з Вас ніколи не сумніватися в тому, що Ваша праця — благословенна Богом. Працюйте на благо Вашого університету і нашої України. Натхнення та успіхів на професійній ниві, щастя й радості в особистому житті!», — йдеться у вітальному листі від колективу Національного університету «Львівська політехніка».
Леонід Кучма зазначив, що всі покоління каразінців вирізняє висока інтелектуальність, наполегливість, надзвичайно активна життєва позиція. Також він побажав Каразінському університету натхнення, успіхів і нових перемог.
«Дозвольте в цей святковий день побажати Харківському національному університету успіхів на всіх напрямах діяльності, процвітання, плідної співпраці з вітчизняними та закордонними партнерами, а працівникам, викладачам та студентам — нових досягнень, успіхів, здоров’я і добробуту!», — зауважено у вітальному листі від колективу Інституту магнетизму Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України.
У вітальному листі від колективу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського йдеться про тісну співпрацю між Каразінським та Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського. Адже серед нових надходжень до бібліотеки науково-бібліографічних видань є роботи викладачів, аспірантів, студентів, випускників Харківського університету, що стосуються слов’янства загалом, а також історії окремих закордонних слов’янських країн і народів, матеріали з різних галузей славістики: історії, культури, мовознавства тощо.
«Для нас велика честь співпрацювати з Вами: Харківський національний університет не тільки монументальний ЗВО, а й надійний партнер. Ми завжди радіємо спільним проєктам», — йдеться у листі-вітанні від Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку/офіс у Дніпрі.
Колектив Університету імені Адама Mіцкевича у Познані висловив сподівання на продовження дружніх стосунків.
«Сердечно вітаю вас з 215-річчям університету. Бажаю міцного здоров’я, великих творчих успіхів та процвітання. Дуже вдячний за запрошення взяти участь у святкуванні», — йдеться у листі-вітанні від Сергія Рожка з відділу квантової фізики Національної фізичної лабораторії Великої Британії.
У вітанні від колективу Інституту політичних і етносоціальних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України зазначено, що Каразінський університет вже понад два століття виконує свою головну суспільну функцію — виховує еліту нації. «Поздоровляючи колектив університету зі святом, хочу побажати йому подальших досягнень та висловити впевненість у тому, що Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна і надалі буде робити свій вагомий внесок в успіхи нашої держави», — зауважено у вітальному листі від колективу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут iмені Iгоря Сікорського».
«Від усього серця бажаю університету примноження славетних традицій та нових наукових й освітніх звершень, а Вам, шановний Вілю Савбановичу, міцного здоров’я, подальшого натхнення, наснаги до творчої праці, добра і добробуту, довгих і щасливих років життя.», — зазначено у листі-вітанні від голови Національної комісії з радіаційного захисту населення України Олександра Копиленка.
У вітальному листі від колективу Української інженерно-педагогічної академії висловлено побажання міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, добробуту, подальшої реалізації творчого потенціалу, нових цікавих ідей, професійних досягнень, здійснення заповітних мрій і задумів.
Голова адміністрації Київського району Харкова Неллі Казанжиєва акцентовала на ролі університету в наданні можливості молоді та педагогам м. Харкова отримати кваліфіковану допомогу в підготовці до інтелектуальних змагань, долучитися до сучасних наукових досліджень.
«Бажаємо всім науковцям, викладачам та співробітникам Харківського національного університету імені Василя Назаровича Каразіна міцного здоров’я, творчої наснаги та успixів у благородній праці на ниві науки та освіти.— йдеться у листі-вітанні від колективу державної установи «lнститут економіки та прогнозування Hацiональної академії наук України».
Президент Національної академії наук України, академік Борис Патон висловлює сподівання, що Харківський університет і надалі продовжуватиме славні традиції, залишаючись одним із провідних закладів вищої освіти України.
У вітанні від президії Національної академії правових наук України висловлено побажання міцного здоров’я, нових звершень, подальшого процвітання та щасливої долі всім, хто наполегливо працює на благо розвитку вітчизняної освіти та науки.
«Бажаємо подальших досягнень, плідної праці на ниві освіти, нових наукових відкриттів, безперервного наукового пошуку на благо науки та української держави!», — зауважено у привітанні від Ізраїльського культурного центру «Натів» у місті Харкові при Посольстві Держави Ізраїль в Україні.
У вітанні від колективу Харківського національного медичного університету згадано про участь Каразінського у міжнародних програмах і проєктах, співпраці з провідними світовими університетами й організаціями, що сприяє не тільки наданню нового імпульсу інноваційному розвитку університету, впровадженню світових освітніх стандартів, але й утвердженню Харкова як справжнього центру сучасної наукової думки.
«Нехай натхнення і жага творчого пошуку будуть Вашими вірними супутниками, життя — багатогранним і плідним, шлях до професійного зростання — успішним!», — йдеться у вітанні від колективу державної установи «Інститут загальної та невідкладної хірургії імені В. Т. Зайцева Національної академії медичних наук України».
Перший віцепрезидент Національної академії наук України, Почесний доктор Каразінського університету Антон Наумовець побажав нових великих успіхів колективу університету в подальшій історії, здоров’я і щастя всім його працівникам і студентам.
«У цей урочистий день від усієї душі бажаємо Вам і колективу, який Ви очолюєте, міцного здоров’я, святкового настрою, творчого натхнення, добробуту, родинного затишку, нових творчих та професійних досягнень у Вашій надзвичайно важливій справі!», — зауважено у вітанні від командування Національної академії Національної гвардії України Харкова.
У вітанні від колективу Інституту проблем машинобудування імені А. М. Підгорного НАН України згадано про багаторічні творчі зв’язки між Харківським університетом й Інститутом проблем машинобудування імені А. М. Підгорного НАН України — створення спільного факультету подвійного підпорядкування, який з часом перетворився на Навчально-науковий інститут комп’ютерної фізики та енергетики.
Колектив Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, колективу державного підприємства «Міжвідомчий науковий центр кріобіології і кріомедицини НАН, НАМН та МОЗ України» висловив побажання успіхів, бадьорості та оптимізму в усій Вашій багатогранній діяльності на благо процвітання освіти, науки та суспільства.
«Відкриття та подальший розвиток університету засвідчили високе прагнення жителів Слобожанщини до наукової діяльності, пізнання законів життя Людини, існування Всесвіту. Зараз Харківський університет відомий в Україні й далеко за її межами.», — йдеться у вітанні від митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія.
|