Культурний центр

Культурний центр — структурний підрозділ університету, що організовує, координує та розвиває всі напрямки позааудиторної роботи, пов’язані з процесом відродження і розвитку української культури, забезпечує діяльність художньої творчості студентів та співробітників, організовує різні форми дозвілля, виконує соціально-культурні замовлення підрозділів університету.

Реалізація різноманітних форм та методів культурно-просвітницької роботи здійснюється безпосередньо через творчі об’єднання та колективи художньої самодіяльності, які відіграють значну роль у культурному розвитку студентів:

  • академічний студентський хор;
  • ансамбль народного танцю «Сонцеворот»;
  • ансамбль сучасного естрадного танцю «Фаворит»;
  • факультетські команди КВК;
  • колектив сучасного танцю з хіп-хопу;
  • клуб шанувальників поезії.

Ансамбль танцю «Сонцеворот» створено у 2001 році. За час існування ансамбль став переможцем районних, міських та обласних конкурсів художньої самодіяльності та бажаним учасником свят, що проходять на престижних концертних майданчиках міста. Художній керівник ансамблю — заслужений діяч мистецтв України Ірина Кощавець.

Ансамбль також є учасником трьох звітних концертів майстрів мистецтв та художніх колективів Харківської області у м. Київ (2001, 2004, 2009 роки), а також Форуму «Університет ХХІ століття: освіта, наука, культура» у м. Москва (2009 рік).

У лютому 2007 року за вагомий внесок у примноження культурних традицій, забезпечення розвитку самодіяльної художньої творчості студентської молоді та з нагоди 75-річчя Харківської області ансамбль танцю «Сонцеворот» було нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. У 2009 році ансамбль отримав диплом Міністерства культури і туризму України за високу творчу майстерність.

Академічний студентський хор створено у 2004 році. Художній керівник і диригент — Андрій Сиротенко. За час свого існування хор став лауреатом міського конкурсу студентської самодіяльності «Студентська весна–2006», Всеукраїнського фестивалю духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» (м. Дніпропетровськ, 2007, 2009, 2013 роки), Міжнародного хорового фестивалю «Співоча феєрія» (2012, 2013 роки). У травні 2008 р. хор взяв участь у ХХVІІ Міжнародному фестивалі церковної музики «Хайнувка–2008» у Польщі. У вересні 2013 року Академічний студентський хор університету став володарем гран-прі ХХ ювілейного Міжнародного фестиваль-конкурсу хорового мистецтва «Південна Пальміра» імені Олександра Зайцева (м. Одеса). Студентський хор університету є учасником багатьох загальноуніверситетських, міських і обласних культурно-мистецьких заходів. У репертуарі хору — класичні, духовні, народні, сучасні твори.

Ансамбль бального танцю «Фаворит» створено у 2002 році. Ансамбль є лауреатом міських конкурсів художньої самодіяльності «Харкову — 350», «Студентська весна» (2005, 2006, 2007, 2009 роки).

Велика увага в університеті приділяється також жанру сольного співу. Багато студентів-вокалістів є лауреатами міських, обласних та міжнародних фестивалів і конкурсів естрадної пісні.

Силами співробітників Культурного центру і творчих колективів університету щорічно проводяться традиційні університетські свята: посвячення першокурсників у студенти, конкурс творчості першокурсників «Альма Матер», святкові концерти до Міжнародного жіночого дня, конкурс «Красуня університету», дні факультетів, урочистий церемоніал випуску студентів тощо.

E-mail: kultcentr@karazin.ua