29 квітня 2014 року
Науково-аналітичний семінар «Моделювання сучасної Європи»
У Каразінському університеті в рамках навчального курсу кафедри політології «Основи євроінтеграції» відбувся науково-аналітичний семінар «Моделювання сучасної Європи», який складався з двох тематичних блоків «Єврорегіони: європейський досвід та імперативи розвитку для України» і «Вплив європейського „ядра“ на перебіг політичних процесів у Європейському Союзі». Модератором семінару виступила кандидат політичних наук, доцент Наталія Віннікова.
Захід відбувся за участю лектора Німецької служби академічних обмінів (DAAD) у Каразінському університеті Максиміліана Дьонера, директора Французького інституту у Харкові Гійома Мартена, представниці Національної агенції з питань вищої освіти у Франції CampusFrance у Харкові Наталі Федоряк, президента Харківської громадської організації «Єврорегіон „Слобожанщина“» Едуарда Сиромолота, керівника Харківського Німецького центру Ольги Болібок, викладачів, а також студентів університету, що навчаються за спеціальністю «Політологія».
У рамках першої частини зустрічі президент Харківської обласної організації «Єврорегіон „Слобожанщина“» Едуард Сиромолот комплексно висвітлив особливості, проблеми та перспективи розвитку «Єврорегіону „Слобожанщина“».
В межах другого блоку, який було присвячено країнам-локомотивам Європейського Союзу, студенти-політологи Олександр Лебедєв та Михайло Алєксєєнко виступили із презентацією «Сучасні портрети Франції та Німеччини». У аналітичних доповідях студенти розкрили політичні, соціально-економічні та культурні аспекти життєдіяльності двох країн, зокрема у фокусі уваги були питання впливу Франції та Німеччини на перебіг інтеграційних процесів у Європі.
Студенти змогли обговорити свої доповіді й обмінятися думками з Директором Французького Інституту в Харкові Гійомом Мартеном та лектором Німецької служби академічних обмінів (DAAD) Максиміліаном Дьонером.
Семінар відбувся за підтримки директора Центру міжнародного співробітництва університету, кандидат історичних наук, доцента Олени Шаповалової та директора Центру веб-комунікацій університету, кандидата політичних наук Максима Фоломєєва.