15 квітня 2014 року
Круглий стіл «Робота з іноземними студентами: європейський досвід»
У Каразінському університеті за ініціативи Центру міжнародного співробітництва, Українсько-Німецького академічного центру й Українсько-Польського центру науки та культури відбувся круглий стіл «Робота з іноземними студентами: європейський досвід».
У заході взяли участь, зокрема, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Харкові, професор Якуб Коралевський, асистент Почесного консула Німеччини у Харкові Дар’я Дмитренко, директор Харківського Німецького центру Ольга Болібок, директор Центру міжнародного співробітництва Олена Шаповалова, заступник директора Центру міжнародної освіти Максим Бельовський, директор Українсько-Німецького академічного центру Дмитро Кольчик, директор Українсько-Польського центру науки та культури Тетяна Біткова, а також представники європейських університетів — співробітник міжнародного відділу Бременського університету (Німеччина) Олівія Шільд та стажер Регіонального центру міжнародних проектів і програм Лукас Добрі, Університет Санкт-Галена (Швейцарія).
Про навчання і побут студентів Німеччини, Польщі та Швейцарії розповіли Якуб Коралевський, Олівія Шільд та Лукас Добрі. Значну увагу було приділено питанню адаптації іноземних студентів до нових умов та їх інтеграції у суспільство зарубіжної країни. Зокрема, обговорювалися питання проведення екскурсій містом, семінарів для ознайомлення з культурою іншого народу, створення форуму для спілкування іноземних студентів. «Українці та білоруси швидше представників інших національностей адаптуються до життя в Польщі, це стосується і мовної, і культурної сфери: лише за один—півтора роки вони починають говорити польською без акценту», — зазначає Якуб Коралевський.
Колеги з країн Європи поділилися досвідом щодо практики допомоги тьютерів — студентів-старшокурсників, які консультують іноземних студентів протягом всього періоду їхнього перебування у країні навчання, а також до їх приїзду. Ця практика здійснюється, переважно, на волонтерських засадах: тьютер має нагоду ознайомитися з культурою іншого народу та вдосконалити свої знання з іноземної мови, натомість іноземний студент отримує необхідну інформацію стосовно навчання.
Ольга Болібок звернулася до представників Центру міжнародної освіти, Центру міжнародного співробітництва та міжнародних академічних центрів університету з пропозицією долучитися до ініціативи Харківського Німецького центру — проекту «People to people»: «Разом з міжнародними центрами університету ми готові втілювати європейський досвід роботи з іноземними студентами в Україні. Цього року разом з університетом плануємо провести день української культури для іноземців, свято дружби, день спорту, англомовний дебатний клуб, в якому братимуть участь українці та іноземці».