23 квітня 2014 року
Презентація книжок про історію Харкова і Каразінського університету
У Каразінському університеті відбулася презентація книжок, присвячених історії Харкова та університету. Захід приурочено до Всесвітнього дня книги і авторського права, який щороку відзначається 23 квітня.
Розповіддю про значення книги, як паперової так і електронної, відкрила захід директор Центральної наукової бібліотеки університету І. К. Журавльова.
Також присутніх привітав декан історичного факультету, професор С. І. Посохов: «День книги — знакова для нас подія, адже університет не може існувати без книги, і наразі неважливо — паперова вона чи електронна. Книга допомагає нам стати не лише освіченими, а й культурними. Без неї, без союзу читача і видавця, бібліотеки та вченого неможлива істинна культура. На щастя, наша бібліотека веде велику просвітницьку роботу, і сьогоднішня зустріч, де читачі мають змогу поспілкуватися з автором, автор — з видавцями, обмінятися своїми думками та ідеями, — гарний тому приклад».
Присутні дізналися про зародження ідеї, історію створення та тонкощі написання представлених книг, познайомилися і поспілкувалися з авторами, поставили їм питання та отримали вичерпні відповіді.
Зокрема Л. О. Дешко презентувала книгу «Основа: збірка статей», у якій зібрано матеріали про В. Н. Каразіна та його сім'ю, вперше опубліковано понад 140 старих світлин з архівів родин Геращенко, Дешко, Коровиченко та Панасюк. «Я вирішила створити психологічний портрет Василя Назаровича, розповісти про нього так, як розповіли б його рідні, адже вони дуже пишалася ним, його альтруїзмом, любов'ю до науки і бажанням змінити світ на краще», — розповіла авторка.
Г. В. Іжицький розповів про історію написання та змістове наповнення книги «Харків у газетному репортажі. 1917», для якої характерним є суб'єктивний підхід до трактування історичних подій. В основі видання — нотатки з буржуазних газет різних політичних течій, що розповідають про події 1917 року, бачення революції харків'янами, їхні думки, переживання та прагнення.
Л. М. Жванко презентувала монографію «Біженці Першої світової війни в Україні: Документи і матеріали (1914–1918 рр.)», де завдяки комплексному аналізу джерельної бази цього суспільного явища подається широке документальне тло вивчення проблеми біженства під час Першої світової війни в Україні.