1 квітня 2014 року
Лекція Маріуша Кноровського «Польська школа плакату»
У рамках виставки польського плакату «Багатство форми, багатство думки» в Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» відбулася лекція мистецтвознавця Маріуша Кноровського «Польська школа плакату».
Лектор розповів присутнім про Музей плакату у Вілянові (Польща), який містить 76 000 експонатів, більшість з яких — польські, проте близько 20 000 — іноземні.
Також відвідувачі дізнались історію виникнення та розвитку мистецтва плакату. Найбільший його розвиток у Польщі припадає на 50–60-ті роки ХХ століття, коли формується Польська школа плакату — унікальний своїми художніми засобами та стилістикою напрям. «Плакат не є відображенням реальних речей, він говорить власною мовою. Це, насамперед, образна вигадка, що може містити натяки та піддає сублімації уяву глядача», — зазначає Маріуш Кноровський.
На виставці представлено роботи видатних польських майстрів Францишека Старовєйського, Яна Млодоженця, Стасиса Ейдригевичуса, Анджея Понґовського, Вальдемара Свєжего, Вєслава Валкуського, Рафала Ольбінського та Яна Леніци.
Довідково. Маріуш Кноровський — магістр мистецтвознавства, віце-президент фонду Юзефа Брандта, куратор художніх виставок і арт-проектів Музею плакату у Вілянові (Польща). Працював консультантом в Музеї сучасного мистецтва в м. Тояма (Японія), Вільному Європейському університеті в Празі (Чехія) та Музеї західної спадщини Отрі в Каліфорнії (Сполучені Штати Америки).