30 березня 2017 року
Візит професора Оксфордського університету, мікробіолога Крістофа Танга
27–28 березня 2017 року Каразінський університет відвідали професор кафедри патології Оксфордського університету Крістоф Танг, старший співробітник лабораторії кафедри, доктор Рейчел Екслі та аспірантка, харків’янка Марія Лобановська.
Делегація Оксфордського університету взяла участь в урочистому відкритті інтерактивно-освітньої виставки для школярів 7–12 років «Мікроби як люди» в навчальному центрі Каразінського університету «ЛандауЦентр», яку було організовано, зокрема, у співпраці з науковцями кафедри патології Оксфордського університету. Відвідувачі центру зможуть ознайомитися зі світом бактерій і дізнатися, що таке епідемії та імунітет, чим відрізняються мікроби від вірусів, як винайшли антибіотики тощо.
У ході візиту відбулася зустріч з ректором, академіком Вілем Бакіровим, першим проректором, професором Юрієм Холіним, директором Центру міжнародного співробітництва Іриною Штейміллер, начальником відділу організації міжнародної діяльності Олександром Фадєєвим та представником Благодійного фонду Анатолія Денисенка Антоном Іщенком. Було обговорено питання співпраці.
Також Крістоф Танг провів науковий семінар «Інфекційні захворювання у світі та наукові шляхи їх подолання» для науковців і студентів біологічного та медичного факультетів університету. У ході виступу він ознайомив присутніх з особливостями навчання в Оксфордському університеті та, зокрема, з діяльністю Інституту патології імені Вільяма Дана.
«Оксфордський університет складається з дослідницьких відділів, де студенти слухають лекції, та 38 коледжів. Інститут патології імені Вільяма Дана (місце, де я працюю) засновано у 1927 році, у ньому проводять дослідження з молекулярної біології, біології клітини тощо», — зазначив Крістоф Танг. У доповіді науковець розглянув особливості життєдіяльності менінгококу (латинською Neisseria meningitidis) — бактерії, що є основним збудником бактеріального менінгіту.
Після семінару оксфордські гості ознайомилися з експозицією Музею археології та відвідали «ЕрміловЦентр».