7 березня 2017 року
Науковий симпозіум «Патріарх Йосиф Сліпий — знайомий і незнаний»
У Каразінському університеті відбувся науковий симпозіум «Патріарх Йосиф Сліпий — знайомий і незнаний». Захід є частиною серії симпозіумів, які з ініціативи Українського католицького університету проходили протягом 6–9 березня 2017 року в Полтаві, Харкові та Запоріжжі.
З вітальним словом до присутніх звернувся декан філософського факультету Каразінського університету, професор Іван Карпенко, який передав слова вітання і побажання плідної роботи учасникам конференції від ректора університету, академіка Віля Бакірова та відзначив давні дружні стосунки між філософським факультетом та Українським католицьким університетом.
На неоднозначності особистості патріарха наголосив один з організаторів симпозіуму, проректор з програмного розвитку Українського католицького університету Олег Турій: «Щоб зрозуміти, що залишає людину людиною, треба звертатися до таких постатей як Патріарх Йосиф Сліпий. Ми обрали саме таку назву симпозіуму, аби поглянути на Йосифа Сліпого з різних боків, особливо з огляду на присутність серед учасників дискусії людей, що особисто знали патріарха».
У рамках симпозіуму прозвучали доповіді, присвячені різним аспектам життя та духовного становлення Патріарха Йосипа Сліпого. Зокрема Єпископ Лондонської єпархії Пресвятої Родини для українців-католиків Великобританії владика Гліб Лончина акцентував, що патріарх виступав послідовником ідеї об’єднання християн східного та західного обрядів Митрополита Галицького та Архієпископа Львівського Андрея (Шептицького).
Про пошуки ідентичності й національної самобутності української православної церкви на початку ХХ століття та їхньому впливі на формування особистості Патріарха Йосифа Сліпого розповів присутнім Архієпископ Харківський і Полтавський Української Автокефальної Православної Церкви владика Ігор Ісіченко. Доповідач відзначив також особливу роль патріарха у створенні української греко-католицької церкви.
Виступ проректора з питань місії та призначення Українського католицького університету Мирослава Мариновича познайомив присутніх з життєвим шляхом патріарха та тяготами його перебування у засланні. «Любов до Христа, святої церкви, до рідної української церкви, що є частиною вселенської церкви, любов до українського народу визначили мій життєвий шлях у волі й неволі», — процитував слова Патріарха Йосифа Сліпого Мирослав Маринович.
Завершився симпозіум наукової дискусією.