3 березня 2017 року
Науковий симпозіум «1917 рік в історії Центрально-Східної Європи (до 100-річчя Центральної Ради)»
У Каразінському університеті за сприяння Програми імені Ковальських Канадського інституту Українських студій відбувся науковий симпозіум «1917 рік в історії Центрально-Східної Європи (до 100-річчя Центральної Ради)».
Організаторами заходу виступили Центр болгаристики та балканських досліджень імені М. Дринова, кафедра нової та новітньої історії та кафедра українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
У вступному слові директор Центру болгаристики та балканських досліджень імені М. Дринова, доцент кафедри нової та новітньої історії Сергій Страшнюк зазначив: «1917 рік був доленосним, адже вплинув на ситуацію не лише в регіоні, але й у світі. Це точка відліку створення нової геополітичної реальності, що пізніше отримає назву Центрально-Східної Європи».
«Український рух не здійснив повною мірою інтелектуального, світоглядного перевороту в цей період, проте ситуація змінилась у роки Першої світової війни. Наслідком цього став перехід від народницької ідеології до державницької, від автономізму до самостійності», — прокоментував професор, доктор історичних наук Сергій Наумов.
У ході заходу було заслухано низку доповідей щодо стану українського національного руху на початку 1917 року, становлення державно-управлінської суб’єктності політичних партій під час УНР, а також присутні проаналізували 1917 рік у долі Східної Європи, зокрема воєнний аспект становлення державності країн регіону.
Симпозіум завершився обговоренням доповідей.