2 березня 2017 року
Семінар «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень і навчання»
У Каразінському університеті відбувся семінар «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень і навчання (Web of Science Core Collection, Journal Citation Report, EndNote, ResearcherlD)». Модератором семінару виступила спеціаліст з навчання Clarivate Analytics Ірина Тихонкова. До участі у заході долучились викладачі, науковці, редактори наукових видань та студенти різних факультетів університету.
Під час семінару доповідач познайомила присутніх з різновидами журналів та особливостями публікації у них. «Чим відрізняється науковий журнал від періодики? Статті в науковому виданні завжди супроводжуються рецензіями, тобто оцінкою публікації спеціалістами, які працюють в одній з вами галузі», ― відзначила Ірина Тихонкова.
Розповідаючи про історію виникнення платформи Web of Science, доповідач окремо зупинилася на механізмі формування її бази даних, критеріях, за якими здійснюється відбір журналів. Особливу увагу Ірина Тихонкова приділила пошуковому механізму та інструментам, що доступні науковцю на платформі Web of Science: «За допомогою функції EndNote ви можете створити колекцію власних публікацій, експортувати інформацію, що міститься на платформі, створювати папки та надавати до них доступ іншим користувачам, зберігати повнотекстові версії статей. Перевагою програми є те, що вона працює онлайн». Окрім того, доповідач відзначила, що програма EndNote допомагає формувати список використаних джерел та літератури для наукової статті. Здійснювати пошук наукових журналів на платформі Web of Science дозволяє інструмент Journal Citation Report.
Також доповідач розповіла також про існуючі наукометричні показники, зокрема імпакт-фактор, показник Квартиль та індекс Гірша.