21 березня 2017 року
Всесвітній день поезії: університет відзначає
21 березня традиційно відзначають Всесвітній день поезії — одного з найбільш геніальних досягнень людства.
Рішення про святкування Всесвітнього дня поезії було ухвалено на 30-й сесії ЮНЕСКО в 1999 році. Основна мета святкування — заохочення мовного розмаїття та підтримка мов, що зникають, за допомогою віршованих рядків. «Поезія може стати відповіддю на найгостріші та найглибші особисті питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якомога більше суспільної уваги», — йдеться в рішенні.
Висловлювати почуття у віршованій формі, добирати рими, що містили б світовідчуття, мріяти про майбутнє і згадувати минуле, одночасно звертаючись до мільйонів і залишаючись при цьому наодинці з собою — це унікальна функція мистецтва, назва якому поезія.
У багатьох країнах світу з нагоди Всесвітнього дня поезії проходять літературні вечори, фестивалі, презентації нових книг, вручаються літературні премії тощо.
Alma-mater пишається своїми вихованцями — відомими поетами. Микола Асєєв, Петро Гулак-Артемовський, Василь Мисик, Михайло Петренко, Володимир Сосюра, Борис Чичибабін здобували освіту в Харківському університеті. Поети-сучасники також вражають творчістю, зокрема заступник декана факультету іноземних мов, доцент Тетяна Варенко увійшла до почесних фіналістів третього щорічного конкурсу поезії “Rhyme On 2016”, де змагались 475 авторів з усього світу. Високу оцінку журі отримав твір авторки “Life Begins”. У 2015 році її віршований англомовний роман “Elfineness” посів друге місце на престижному Міжнародному літературному конкурсі Feathered Quill Book Awards у номінації «Краща наукова фантастика/фентезі».
Каразінський славиться поетичними талантами, приєднується до святкування й бажає натхнення! Пишіть вірші, не замислюючись про славу і безсмертя, адже, за словами нашої сучасниці Ліни Костенко: «Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі!».