14 березня 2017 року
Науково-практичний семінар «Збереження та безпека бібліотечних фондів»
У Каразінському університеті з метою обговорення актуальних питань збереження та безпеки бібліотечних фондів, підвищення професійного рівня працівників, ознайомлення з сучасними методами зберігання, у тому числі шляхом мікрографії та оцифровування відбувся науково-практичний семінар «Збереження та безпека бібліотечних фондів».
З доповіддю щодо необхідності збереження документального надбання у ХХІ столітті виступила директор Центральної наукової бібліотеки Каразінського університету Ірина Журавльова, яка розповіла присутнім про досвід ЮНЕСКО у цьому питанні: «Значна частина документальної спадщини зникла через стихійні та антропологічні катастрофи або виявилась недоступною в результаті швидких технологічних перетворень».
Також у ході заходу відбулася низка професійних майстер-класів. Завідувач науково-дослідного відділу документознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, професор кафедри документознавства та книгознавства Харківської державної академії культури, доктор філологічних наук Ігор Лосієвський розповів про спеціалізацію роботи зі збереження документальних пам’яток. Особливу увагу він приділив режиму збереження, акцентувавши на важливості кожного етапу функціонування бібліотечних фондів, зокрема контрольно-пропускного режиму, збереження даних шляхом обліку й обробки, світлового, санітарно-гігієнічного режиму, систем кондиціонування, протипожежній безпеці. Доповідач, аналізуючи сучасні методи збереження рідкісних і цінних видань, продемонстрував присутнім оцифровані пам’ятки, зроблені в Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка.
У кінці заходу відбувся круглий стіл, у ході якого було обговорено актуальні питання збереження документального надбання.