10 березня 2017 року
Візит Президента МАН України та представника ЮНЕСКО до Каразінського університету
Каразінський університет з робочим візитом відвідали представник місії ЮНЕСКО Жан-Поль Жуст Нгоме Абьяга та Президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України Станіслав Довгий. Каразінський університет представляв ректор, академік Віль Бакіров.
Мета візиту — знайомство з роботою Харківського відділення МАН та, зокрема, центрами з питань роботи з обдарованою молоддю, що діють при Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.
Поважні гості оглянули експозиції першого та єдиного в Україні університетського центру інтерактивної науки — Навчального центру «ЛандауЦентр», де познайомилися, зокрема, з роботами переможців регіонального рівня Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. «„ЛандауЦентр“ — це простір, де діти можуть проводити різноманітні наукові експерименти, долучатися до науки, показувати свої знання одноліткам», — зазначила директор центру Вікторія Круглова.
Представники делегації відвідали новий навчально-науковий корпус Науково-дослідного інституту астрономії й кафедри астрономії та космічної інформатики університету.
У рамках зустрічі відбувся також круглий стіл за участю ректора, проректорів, деканів факультетів, представників Харківської обласної державної адміністрації, Харківського центру дослідницько-експериментальної діяльності «Будинок учителя», студентів Каразінського університету та вихованців Малої академії наук. Станіслав Довгий відзначив, що наразі Мала академія наук України плідно співпрацює з ЮНЕСКО. Зокрема сьогоднішня зустріч є частиною огляду, за результатами якого організації може бути надано статус Центру ЮНЕСКО з питань роботи з обдарованою молоддю. Високий рівень знань вихованців Малої академії наук відзначив Жан-Поль Жуст Нгоме Абьяга: «ЮНЕСКО вірить у молодих людей, оскільки саме молоді науковці є майбутнім світової науки».
«Харківське відділення Малої академії наук протягом 15 років за результатами всеукраїнського конкурсу посідає перше або друге місце. У Малій академії наук навчається майже 8 000 учнів з Харківської області. В минулому році ними було подано понад 1 000 конкурсних робіт на обласний етап конкурсу та понад 60 робіт — на всеукраїнський, багато з яких відзначено дипломами. Каразінський університет успішно співпрацює з МАН — ми намагаємося підтримувати атмосферу вільного спілкування між досвідченими та молодими науковцями», — акцентував Віль Бакіров.
Наприкінці зустрічі відбулася дискусія за участю студентів університету та школярів, під час якої вони розповіли про можливості, що відкрила перед ними участь у Малій академії наук.