30 жовтня 2013 року
Семінар з питань управління поверхневим стоком міських територій
У Каразінському університеті в рамках проекту Шведського інституту (Swedish Institute) «Якість поверхневого стоку: зниження впливу на водні об’єкти та адаптація до змін клімату» відбувся міжнародний семінар «Управління поверхневим стоком міських територій».
«Приємно, що наш факультет, якому лише 6 років, вже має значні успіхи в міжнародній діяльності. Ми займаємося проектами, які дозволяють в повній мірі реалізувати науковий потенціал наших фахівців, і сьогоднішній семінар займає гідне місце у низці міжнародних зустрічей екологічного факультету», — наголосила декан екологічного факультету, доцент Ганна Валеріївна Тітенко.
Гостями семінару стали фахівці Технічного університету Лулео (Швеція), які мають теоретичні та практичні розробки у зазначеній сфері, а також провідні спеціалісти з навчальних, наукових та виробничих установ й організацій Харкова.
«Проблеми, що лягли в основу нашого семінару, є надзвичайно важливими та актуальними. Протягом останніх кількох років відбулася низка природніх катаклізмів, причини у них різні, але їхні наслідки однаково негативно впливають на навколишнє середовище. Ми маємо дбайливо ставитися до всіх водних ресурсів та докласти максимум зусиль для ліквідації загроз їх цілісності», — наголосив директор Інноваційного центру університету, доцент Кирило Іванович Кучеров.
У ході семінару директор комунального підприємства «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження і зливової каналізації» Володимир Васильович Накагутов розповів присутнім про стан річок Харкова — Лопань, Немишля, Харків, Уди, акцентував на необхідності удосконалення програм ліквідації наслідків затоплення міста, будівництві нових та реконструкції існуючих гребель, зливових колекторів та дренажних станцій.
У рамках заходу науковці також обговорили формування поверхневого стоку атмосферного походження на різних територіях міста, якості поверхневого стоку, його вплив на водні об’єкти та міські інженерно-комунікаційні системи, шляхи покращення якості поверхневого стоку тощо.