7 жовтня 2013 року
«Тараповські читання–2013»: підведення підсумків
29 вересня–4 жовтня 2013 року у Каразінському університеті проходила Міжнародна школа-конференція «Тараповські читання», присвячена 150-річчю кафедри теоретичної та прикладної механіки університету, що зібрала понад 500 учасників з різних міст України та близького зарубіжжя.
У ході роботи конференції було представлено близько 200 доповідей. Учасники мали змогу долучитися до роботи як традиційних секцій з математики та механіки, так і нових секцій з інженерної та комп’ютерної механіки, що були проведені спільно з науковцями інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». У співпраці з вченими екологічного факультету університету було проведено секцію «Геоінформатика і екологія», присвячену питанням математичного моделювання у сфері вирішення екологічних проблем, таких як перенесення забруднень у повітрі, воді, ґрунті; динамічні розрахунки процесів, пов'язаних з альтернативними поновлюваними джерелами енергії (геотермальні, вітрові, сонячні, приливні тощо).
Великий інтерес викликала нова для читань секція «Історія науки, викладання математики, механіки, інформатики», де було презентовано доповіді з історії викладання математичних дисциплін у харківських вищих навчальних закладах. У рамках секції виступили не тільки викладачі університетів, але й вчителі шкіл, що дало можливість обговорити спільні проблеми, пов’язані з підготовкою майбутніх абітурієнтів в галузі точних наук.
Із результатами конференції можна ознайомитися на сайті кафедри теоретичної та прикладної механіки.
Довідково. «Тараповські читання» організовано у 2008 році з метою обміну найновішими результатами, отриманими вітчизняними й зарубіжними дослідниками в галузі математики, механіки та інформатики, математичного моделювання процесів і явищ у фізичних, хімічних, біологічних, медичних, екологічних та технічних процесах і системах. За весь час у школі-конференції взяли участь понад 1,5 тисячі слухачів і учасників з України, Росії, Білорусі, Казахстану, Узбекистану, Великобританії, Франції, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Литви, Угорщини, Польщі, Румунії, Ірану, В’єтнаму.