5 жовтня 2013 року
Науковці університету серед учасників проекту «Scientific fun — наукові пікніки в Україні»
Проект «Scientific fun — наукові пікніки в Україні», організований за фінансової підтримки Фонду «Освіта для демократії» у рамках програми «Перетворення в регіоні — RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи, сягнув свого апогею. Протягом місяця за участю провідних українських і польських науковців у Києві, Луганську, Львові та Тернополі проходили справжні наукові свята. Наукові пікніки у Харкові, що відбулися за участю вчених Каразінського університету, стали завершальними у рамках українсько-польського проекту. Грант на організацію заходу виграли студенти з п'яти вищеназваних міст, які проходили стажування у Польщі, що зумовило територіальну локацію проведення наукових дійств.
Одним із організаторів заходу є Асоціація випускників, викладачів і друзів Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Координатори проекту: Центр міжкультурних ініціатив, Центр науки «Коперник» (м. Варшава, Польща), Молодіжна організація «Стан» (м. Луганськ, Україна).
«Наукові пікніки вже багато років проходять в різних країнах світу з метою популяризації наукових розробок, ідей і технологій та залучення до експериментів усіх бажаючих. Ми сподіваємося, сьогоднішній захід допоможе зробити науку модною серед молодого покоління та доведе, що Харків повноправно вважається столицею вітчизняної науки, освіти й культури», — зазначила координатор проекту від університету Тетяна Ширіна.
Під час заходу, що проходив у Каразінському університеті, польські та українські популяризатори науки продемонстрували серію експериментів, ілюструючи дію різноманітних законів фізики, хімії, біології та математики. Усі бажаючі мали змогу власноруч взяти участь у будь-якому досліді. Серед найяскравіших презентованих дійств — шоу мильних бульбашок, труби, що співають, оптичні ілюзії, геометрія в оріґамі, хімічний вулкан, магічний пісок тощо.
Також у рамках проекту було представлено виставку речей із розкопок Германо-Слов'янської археологічної експедиції, на якій можна було ознайомитися з археологічними знахідками та дізнатися про методи їхньої реставрації, проведено майстер-клас з роботи у техніці декупажу і виготовлення писанок.
По завершенні презентації наукових проектів відбувся підсумковий круглий стіл «„Scientific fun — наукові пікніки в Україні“: проект, який має продовження», де організатори та координатори проекту обговорили перспективи створення на базі Каразінського університету першого Музею науки.