4 жовтня 2013 року
Дні грецької культури у Харкові: університет запрошує
У Каразінському університеті за ініціативи Харківського міського товариства греків «Геліос» відбулося відкриття Днів грецької культури у м. Харків. Захід відбувся за участю голови Харківського міського товариства греків «Геліос» Г.К. Мейшмаза, представників Харківської обласної державної адміністрації, зокрема співробітника Департаменту масових-комунікацій Л.І. Шевчук та заступника начальника відділу об'єднання громадян М.О. Єгорової, директора Центральної наукової бібліотеки університету І.К. Журавльової, директора Центру болгаристики та балканських досліджень М. Дринова С.Ю. Страшнюка, викладачів, студентів та гостей свята.
«Приємно, що вже десятий раз поспіль Дні грецької культури проходять у Каразінському університеті. Дружба та співпраця між університетом та Харківським міським товариством греків «Геліос» з кожним роком міцнішає. Хотілось би відзначити наш зв'язок з Грецією: одними з наших перших надходжень були саме грецькі книги, а одним із елементів нашого гербу є Афіна. Також грецька культура знайшла своє відображення на сторінках вже другого видання «Грецькі рукописи», над якими працювали науковці університету», — зазначила І.К. Журавльова.
У рамках церемонії відкриття відбулася презентація виставки «Балканські війни 1912–1913 років. Посвячення: 100-річчя», експонатами якої стали архівні фотографії сухопутних операцій грецької армії та основні події Першої та Другої Балканських війн. Фотографії надані Одеською філією Грецького фонду культури та музеєм Бенакі (Греція, м. Афіни) на підставі архівних матеріалів А. Ромаідіса та Ф. Зейца. На виставці розміщено фотографії у жанрі репортажу, що відображають хронологію воєнних подій.
Довідково. А. Ромаідіс — власник відомого в Афінах на початку ХХ століття фотоательє — доручив своєму талановитому співробітнику Ф. Зейцу фотографування військових операцій. Ф. Зейц, слідуючи за грецькою армією у всіх великих битвах, увічнював сцени з двох Балканських війн. Зокрема знімав відомих і невідомих героїв, повсякденне життя у військових таборах, моменти битв тощо.