22 жовтня 2013 року
Міжнародний інвестиційний саміт «Сталий розвиток: енергоефективність, ресурсозбереження, екологічна безпека»
У жовтні 2013 року у Донецьку за ініціативи обласної державної адміністрації проходив IV Міжнародний інвестиційний саміт «Сталий розвиток: енергоефективність, ресурсозбереження, екологічна безпека». Захід відбувся під головуванням Президента України Віктора Януковича. У рамках саміту Регіональним центром міжнародних проектів і програм було представлено проект «Енергоефективне село».
Ключовими спікерами інвестиційного саміту стали: Президент України Віктор Янукович, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, акціонер фінансово-промислової групи України «Систем Кепітал Менеджмент» Рінат Ахметов, голова компанії «Шелл» в Україні Грехем Тайлі, Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Кристоф Вайл, директор Східного Комітету німецької економіки Райнер Лінднер, голова Державного агентства із енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич.
Під час саміту обговорювались проблеми сталого розвитку України, зокрема: зелена економіка та зелені міста, екологічна відповідальність бізнесу, енергоефективний розвиток економіки, чисті технології у агропромисловому комплексі, енергоефективність у житлово-комунальному господарстві, індустріальні парки.
Співробітники Україно-Німецького академічного центру Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна стали модераторами діалогу Регіонального центру міжнародних проектів і програм з представниками німецької економіки.
У ході роботи саміту директором Регіонального центру міжнародних проектів і програм Станіславом Ігнатьєвим було презентовано проект «Енергоефективне село» для представників Східного Комітету німецької економіки. У рамках проекту передбачено створення демонстраційної моделі кращих практик енергоефективності та енергозбереження, використання відновлювальних джерел енергії для створення моделі енергонезалежної територіальної громади на прикладі с. Веселе Харківського району.
«Подібні проекти є результатом трансферу кращих європейських практик в українські реалії, у Німеччині вони вже функціонують, і німецький бізнес прагне втілювати подібні технології й в Україні», — зазначив Райнер Лінднер.
«Ми вже знайомились із проектом під час конференції „Енергоефективність у містах“, що проводилась у Харкові в рамках Тижнів Німеччини, раді бачити позитивну динаміку його розвитку», — підкреслив Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у м. Донецьк Детлєф Вольтер.
Проект «Енергоефективне село» є першою подібною ініціативою в Україні, його високо оцінили представники німецького бізнесу.