24 травня 2017 року
Круглий стіл «Перспективи міжнародної наукової та академічної співпраці Каразінського університету»
23 травня 2017 року в Каразінському університеті відбувся круглий стіл «Перспективи міжнародної наукової та академічної співпраці Каразінського університету» за участю представників Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених, Українсько-Німецького академічного центру, Українсько-Польського центру науки та культури, Українсько-Франкофонного академічного центру, Центру українських студій імені Д. І. Багалія. Серед почесних гостей заходу — консул Генерального консульства Республіки Польща у Харкові Ян Здановський та координатор Генерального представництва Центру польських правових наук у м. Києві Лукаш Томік.
Ян Здановський привітав учасників круглого столу та підкреслив важливість встановлення партнерських відносин між українськими та польськими вищими навчальними закладами: «Ми прагнемо розвивати напрям академічної співпраці польських вишів з Україною та, зокрема, Харковом. Консульство підтримує багато програм обміну студентів між Польщею та Україною».
На відкритості та прагненні до співробітництва з українськими вишами акцентував також Лукаш Томік, який презентував Центр польських правових наук — новий проект Варшавського університету в напрямку міжнародної мобільності: «Ми маємо намір організовувати конференції, круглі столи, як можливість постійної наукової співпраці. З іншого боку, ми координуватимемо обмін студентами між Польщею та Україною». Лукаш Томік наголосив також, що перше іноземне представництво центру відкрито у Києві та найближчим часом розпочне роботу програма двотижневого стажування українських молодих науковців, які здійснюють дослідження у галузі права та адміністрування.
У рамках круглого столу відбулася презентація наукових здобутків аспірантів Каразінського університету та виступи учасників програм науково-дослідницьких стажувань країн Німеччини, Польщі та Франції, за рахунок отриманих грантів. Результат спільних проведених досліджень надав можливість молодим ученим здійснити публікації у міжнародних виданнях та взяти участь у європейських проектах. Зокрема досвідом наукового стажування в рамках премії імені Івана Виговського у Лодзькому технічному університеті та Вармінсько-Мазурському університеті поділилася заступник декана екологічного факультету, завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування, доцент Надія Максименко.
Про досвід успішної міжнародної співпраці та можливості участі у міжнародних наукових заходах присутнім розповіли представники академічних центрів Каразінського університету. Зокрема директор Українсько-Польського центру науки та культури Тетяна Біткова презентувала польські стипендіальні програми.
«Робота центру направлена на міжнародну співпрацю та розширення науково-технічного потенціалу з важливим стратегічним партнером — Німеччиною. Звичайно наукові контакти повинні мати не епізодичний характер і ми намагаємося внести в їх розвиток системність, що полягає у послідовному нарощувані нашого потенціалу та залученні можливостей іноземного партнера для виходу на базу для спільних проектів у рамках європейських та національних програм Німеччини. Ми розраховуємо, що ці контакти виведуть нас на угоди довгострокового співробітництва між університетами», — зазначила директор Українсько-Німецького академічного центру Олена Сліпченко. На міцних зв’язках Каразінського університету з Французьким інститутом в Україні, Посольством Франції в Україні та Альянс Франсез у м. Харків наголосила директор Українсько-Франкофонного академічного центру Маріана Колесніченко.
Наприкінці круглого столу відбулася дискусія.