18 травня 2017 року
Презентація видань Національного заповідника «Софія Київська»
У Каразінському університеті відбулась презентація видань Національного заповідника «Софія Київська». Видання презентував старший науковий співробітник, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська», доктор історичних наук В’ячеслав Корнієнко.
Загалом було представлено шість нових видань, присвячених вивченню Національного заповідника «Софія Київська», серед них перше в історіографії комплексне дослідження передумов та обставин організації й функціонування Софійського державного архітектурно-історичного музею-заповідника у міжвоєнний період ХХ століття «Передумови, обставини організації та перші роки функціонування Софійського державного архітектурно-історичного музею-заповідника» Ірини Преловської.
«Автор провела архівну роботу, спробувала відновити історичні факти до періоду створення заповідника й перші роки його існування. Цією книгою розпочинається серія тематичних публікацій з історії Софіївського музейного осередку», — зазначив під час презентації В’ячеслав Корнієнко.
На особливу увагу заслуговує книга «Корпус графіті Софії Київської (ХІ – початок XVIII століття). Частина VII. Том 1: Південна зовнішня галерея» В’ячеслава Корнієнка. Розповідаючи про дослідження графіті, він зауважив: «Перший том сьомої частини присвячено публікації понад 350 написів і малюнків Х – початку ХVІІІ століття, що знаходяться на стародавніх фасадах, стінах західної зовнішньої галереї Софійського собору та мармурових колонах, що нині експонуються тут, а в давнину прикрашали вхід до храму. Окремий розділ присвячено публікації графіті на мармуровому карнизі головного вівтаря, відкритих у результаті реставраційних робіт 2016 року». Підсумовуючи, директор з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» наголосив, що наразі графіті — це унікальне джерело в контексті вивчення культури повсякдення.
Доповідач відзначив, що основою видання «Сугдейська збірка. Матеріали VI Судацької міжнародної конференції “Причорномор’я, Крим, Русь в історії та культурі”» стали матеріали, присвячені історії й археології давнього й середньовічного Криму. Зокрема у статтях збірки розглядаються торговельні, етнічні й культурні зв’язки між Кримом, Руссю, Європою, Причорномор’ям і Візантією.
У ході заходу також було представлено матеріали VII Міжнародної науково-практичної конференції «До 90-річчя від дня народження відомого дослідника пам’яток Національного заповідника “Софія Київська”, доктора історичних наук Сергія Олександровича Висоцького».
Наприкінці заходу учасники мали змогу поставити питання В’ячеславу Корнієнко.