16 травня 2017 року
Студентські дебати «Моделювання євроінтеграційної політики України»
У Каразінському університеті відбулися дебати «Моделювання євроінтеграційної політики України» серед студентів 3 курсу соціологічного факультету, спеціальності «Політологія». Модератором заходу виступила учений секретар університету, доцент Наталія Вінникова.
Учасники дебатів розділилися на дві команди — аналітичні центри, кожен з яких презентував власну стратегію оптимізації взаємодії України з Європейським Союзом. Зокрема представники команди «Прогрес» акцентували на необхідності підвищення інтересу до України з боку європейців шляхом надання преференцій для іноземних інвесторів, впровадження захисту інвестицій, вільної конкуренції. Їх стратегія «Ключі до успішної євроінтеграції» визначає ключові сфери — промисловість, сільське господарство, нормативно-правова база, освіта, військово-промисловий комплекс, реформування яких дозволить встановити партнерські відносини з європейськими країнами. На думку студентів, доцільним є модернізація українських підприємств, запровадження на них енергозберігаючих технологій та постійний контроль екологічної ситуації, а також підвищення ефективності використання земельних ресурсів, надання сільськогосподарських земель в оренду.
Інше бачення моделі євроінтеграції України презентувала команда «Об’єднана Європа», яка у своїй стратегії «Спільний шлях» наголосила на необхідності встановлення взаємовигідних, партнерських відносин України та ЄС, активному відстоюванні українською стороною власних інтересів. На думку учасників, реформування економіки, системи оподаткування, впровадження загальноєвропейських директив у галузі торгівлі, розробка та реалізація політики безпеки на національному рівні дозволить підвищити конкурентоспроможність України та стати рівним учасником європейського простору. Окрім того, студенти відзначили також важливість питань культури у процесі євроінтеграції, а саме необхідність формування європейської ідентичності українців з одного боку і збереження власної культурної самобутності з іншого.
Після презентації стратегій кожна команда мала змогу поставити питання опонентам, зробити зауваження та доповнення. Найбільш активно студенти обговорювали необхідність реформування української армії та можливість залучення інвестицій до української економіки.
Виступи команд оцінювало компетентне журі у складі завідувача кафедри політичної соціології соціологічного факультету, доцента Тетяни Дублікаш, директора центру зв’язків з громадськістю, доцента Максима Фоломєєва, завідувача кафедри теорії культури та філософії науки філософського факультету, доцента Дмитра Петренка. Члени журі відзначили необхідність та актуальність проведення подібніх заходів і висловили студентам низку зауважень і рекомендацій.
За одностайним рішенням журі перше місце посіла команда «Об’єднана Європа», яка представила більш реалістичну та зважену модель євроінтеграції України.