6 травня 2017 року
Міжнародний день астрономії: університет відзначає
6 травня 2017 року світова спільнота відзначає Міжнародний день астрономії. Зазвичай це свято припадає на день, коли Місяць має фазу поблизу 1-ої чверті, тобто на період з середини квітня до середини травня.
Міжнародний день астрономії започатковано у 1973 році у США. Головна ідея свята полягає у заохоченні широкої громадськості до пізнання Всесвіту.
Каразінський університет від моменту свого створення брав активну участь у розвитку цієї галузі науки. Зокрема у 1808 році у ньому було відкрито астрономічний кабінет, згодом створено кафедру астрономії, а у 1883 році засновано постійну Астрономічну обсерваторію, яка стала першою на території Наддніпрянської України. Сьогодні це одна з провідних астрономічних установ України, де здійснюються фундаментальні та прикладні дослідження з фізики Сонця, Місяця, планет, супутників, астероїдів, комет, астрометрії та астрономії.
Каразінські вчені зробили багато наукових відкриттів — від пояснення, чому ми бачимо небо блакитним, до створення атласу зворотнього боку Місяця, такого вкрай необхідного в еру підкорення космосу. Дослідження продовжуються і в наш час: лише за останні кілька років науковці університету виявили досі невідомий вид хмар на Марсі, уклали найповніший й один із найбільш точних каталогів положень і власних рухів зірок.
Іменами каразінців названо 33 об’єкти Сонячної системи (кратери на Місяці, Марсі та Венері, малі планети), є навіть астероїд «Харківунівер», відкритий американським астрономом.
Вітаємо з професійним святом, бажаємо наснаги та нових відкриттів!