22 травня 2017 року
Лекції з віктимології від американських експертів
15–16 травня 2017 року у Каразінському університеті за ініціативою факультету іноземних мов пройшли лекції з віктимології від координатора з питань допомоги жертвам сексуальних злочинів при Міністерстві оборони США Крістофера Френча та консультанта з питань допомоги жертвам насильства та злочинів Валерії Олех (штат Луїзіана, США).
Мета заходу — привернути увагу громадськості до таких актуальних проблем як посттравматичний розлад та насильство, особливо з боку близьких та тих, кому ми звикли довіряти, надати можливість, зокрема студентам факультету іноземних мов, поспілкуватися англійською з носіями мови.
Під час першої лекції лектори розповіли, що таке віктимологія, які бувають види та наслідки побутового насильства, насильства з боку близького партнера та насильства по відношенню до дітей. Крім цього, учасники дізналися, за якими попереджувальними ознаками у поведінці можна розпізнати потенційно небезпечну людину, схильну до насильства або навіть убивства.
«Віктимологія вивчає віктимізацію і взаємовідносини, за яких одна сторона стає жертвою, а також — причину злочину, яка може бути не лише фінансовою, але й емоційною, соціальною», — зазначила Валерія Олех.
Лектори також поділилися практичними порадами стосовного того, як можна допомогти жертвам насильства та злочинів, і на що слід звертати увагу, аби попередити випадки насильства.
Під час другої лекції фахівці ознайомили присутніх з поняттям посттравматичного стресового розладу, його різновидами, симптомами, причинами виникнення та способами подолання.
Особливу увагу у другій лекції Крістофер та Валерія приділили важливості підтримки та надання своєчасної допомоги тим, хто пережив фізичну або психологічну травму.
Захід проводився англійською мовою.
Презентація лекції «Як розпізнати, протидіяти та запобігати насильству з боку близького партнера та по відношенню до дітей» (PDF, 5,58 Mb).
Презентація лекції «Посттравматичний розлад» (PDF, 79,8 Kb).