8 травня 2017 року
День пам’яті та примирення: університет відзначає
8 травня український народ разом зі світовою спільнотою віддає данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. Цього дня в більшості країн Європи та світу відзначають День пам’яті та примирення, запроваджений резолюцією Генеральної асамблеї ООН у 2004 році з нагоди 60-ої річниці закінчення Другої світової війни.
8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил нацистської Німеччини, що стало завершенням військових дій на території Європи. З цієї нагоди в більшості європейських міст відбулися урочисті заходи та перші всенародні гуляння.
В Україні пам’ятний день встановлено Указом Президента у 2015 році з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, висловлення поваги усім борцям проти нацизму та увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності.
Цього дня вже традиційним стало проведення меморіальних та урочистих акцій, покликаних сприяти консолідації українського суспільства, розумінню тих страшних подій та визнанню внеску ветеранів війни й учасників українського визвольного руху в перемогу над нацизмом, звільненню України від загарбників. Офіційним символом Дня пам’яті та примирення є квітка червоного маку, що виступає своєрідною алюзією на кривавий слід від кулі. Хоча традиція використання символу виникла у країнах Західної Європи після Першої світової війни, вона не є чужою для культури України. В українських народних піснях та думах співається про те, що мак квітне там, де пролилася козацька кров.