20 квітня 2018 року
Семінари-тренінги щодо можливостей програми Erasmus+
19 квітня 2018 року у межах Erasmus+ Infoday у Харкові відбулися заходи, присвячені детальному розгляду основних напрямків діяльності, можливостей програми Erasmus+.
На семінарі-тренінгу «Проекти за рамковою програмою ЄС Erasmus+. Практичні поради щодо їхньої підготовки та реалізації» менеджери Національного Erasmus+ офісу в Україні Іванна Атаманчук та Петро Крайнік надали практичні поради щодо кращої підготовки проектних заявок з міжнародної кредитної мобільності і за напрямом Жана Моне у межах програми Erasmus+.
Присутні дізналися, що учасниками проектів з міжнародної кредитної мобільності можуть бути як студенти, так і працівники (викладачі, адміністративні працівники) вищого навчального закладу. Відповідно до умов програми аплікантом повинен бути університет з переліку країн-членів програми Erasmus+, який є, крім того, підписантом Хартії Erasmus з вищої освіти. А вищий навчальний заклад з України може бути партнером проектної заявки з кредитної мобільності.
Іванна Атаманчук зазначила, що основними критеріями в оцінці якості проектної заявки є актуальність, доречність проекту (відповідність стратегії інтернаціоналізації, типи мобільностей), якість партнерства (попередній досвід, визначення відповідальності та завдань), дизайн, програма заходів, вплив та поширення результатів (вплив на різних рівнях, популяризація, розповсюдження результатів).
Виступ Петра Крайніка присвячено напряму Жана Моне. «Основна діяльність у межах напряму Жана Моне — фінансування Європейським Союзом заходів, спрямованих на стимулювання викладацької та дослідницької діяльності, поширення знань про Європейський Союз, осмислення та полеміки щодо євроінтеграційних процесів», — зазначив спікер.
За його словами, основними видами діяльності за цим напрямком є викладання та дослідження в галузі європейських студій (розроблення модулів, заснування спеціальних посад, кафедр для професорів, досвідчених викладачів, що спеціалізуються на питаннях європейської інтеграції, заснування та підтримка центрів досконалості як осередків накопичення знань та євроінтеграційних компетентностей), дебати та академічні обміни, підтримка діяльності асоціацій, підтримка окремих проектів тощо.
Крім цього, відбувся семінар-тренінг «Можливості програми Erasmus+ для студентів та молоді», на якому було детально розглянуто індивідуальні можливості у програмі Erasmus+, зокрема процедуру подання заявок на участь у конкурсі з кредитної та ступеневої мобільностей.
Презентація особливостей міжнародної кредитної мобільності програми Erasmus+ (PDF, 8, 71 Mb)
Презентація напряму Жана Моне у межах програми Erasmus+ (PDF, 10,6 Mb)