20 квітня 2018 року
Засідання клубу української мови та культури «Замки України: таємниці та легенди»
18 квітня 2018 року в Каразінському університеті з ініціативи Центру українських студій імені Д. І. Багалія філософського факультету, відділу реклами та брендингу центру зв’язків з громадськістю відбулося засідання клубу української мови та культури «Замки України: таємниці та легенди».
«Наразі в Україні залишилось 116 замків — це й великі комплекси, зруйновані й напівзруйновані споруди», — наголосила фахівець відділу реклами та брендингу центру зв’язків з громадськістю, історик Марина Григор’єва.
Також лектор згадала про музейника, мистецтвознавця, директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Возницького. Вона розповіла, що це знакова постать для історії української культури, адже він збирав, відтворював національне надбання, а також створив популярний туристичний маршрут відомими замками Львівської області «Золоту підкову Львівщини».
Аналізуючи актуальність легенд, Марина Григор’єва зазначила: «Деякі історики вважають, що легенди — це погано, якщо вони є вигаданими, навіть частково, бо ми маємо відроджувати лише конкретні історичні факти, які дійсно відбувалися. Проте, як показує практика, легенди, пов’язані із замками, безумовно, роблять їх туристично привабливими. Тому легенди й таємниці, які не завжди були насправді, наприклад про привидів чи щось фантастичне, аномальне, підвищують інтерес до регіону».
У межах заходу присутні переглянули відео «Мукачівський замок "Паланок"» й «Легендарні замки України», дізнались про історію створення, власників замків, таємниці й легенди кам’яних стін Хотинської і Білгород-Дністровської, Кам’янець-Подільської фортеці, Луцького замку (замку Любарта), замків Закарпаття.