12 квітня 2018 року
День працівникiв ракетно-космічної галузі України: університет відзначає
12 квітня традиційно відзначають День працівникiв ракетно-космічної галузі України. Свято установлено з метою вшанування значного внеску працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій у народне господарство.
З нагоди свята колектив Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька підготував онлайн-проект «Космічні простори Каразінського університету», присвячений Дню працівникiв ракетно-космічної галузі України.
Небесна далечінь в усі часи приваблювала людей, які бажали осягнути й дослідити всі її таємниці. Представники Харківського університету також не залишалися осторонь цих прагнень. Наприклад, Афанасій Стойкович, який був ректором Харківського університету, одним із перших у світі здійснив наукове дослідження «небесних каменів» — метеоритів.
Учені університету під керівництвом академіка Миколи Барабашова долучилися до створення першого у світі Атласу зворотного боку Місяця. Ними розроблено чимало приладів та обладнання, які використовуються у космічних дослідженнях. На честь каразінців названо понад 30 космічних об’єктів, зокрема і малу планету KHARKIVUNIVER 10685 до 200-річчя заснування Каразінського університету.