20 квітня 2018 року
Панельна дискусія «Безпека в Україні та роль США»
18 квітня 2018 року в Каразінському університеті відбулася панельна дискусія «Безпека в Україні та роль США» з питань американсько-українських відносин і трансатлантичних прагнень.
У заході взяли участь виконувач обов’язків ректора, академік Віль Бакіров, екс-заступник помічника міністра оборони США, відповідального за Росію, Україну та Євразію Евелін Фаркас, колишній Посол США в Україні, директор Євразійського центру імені Діну Патріціу Атлантичної ради Джон Гербст, екс-посол США в Україні Роман Попадюк, студенти історичного, соціологічного, юридичного факультетів, факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу й Каразінської школи бізнесу.
«Ми намагаємося побудувати краще розуміння становища світу, в якому Україна відстоює свою незалежність у складних умовах, тому нам необхідно відчувати надійну підтримку американських партнерів», — зазначив у вступному слові Віль Бакіров. Він наголосив, що дискусія відбувається за ініціативи Атлантичної ради — організації, яка відіграє важливу роль у сучасному світі, адже інформує й консультує глобальних політичних лідерів з актуальних проблем сучасної світової політики, а також поширює ідеї, завдяки яким вдається створювати й реалізувати ідеї більш успішного розв’язання проблем. Відомо, що експерти Атлантичної ради сьогодні працюють над низкою проектів на підтримку України.
У своєму виступі Джон Гербст висловив думку про те, що наразі міжнародна система характеризується глобальною проблемою реваншу: «Існує глобальний порядок, що залежить від правил і законів, які встановила міжнародна спільнота. Серед цих правил, зокрема, суверенітет народу, територіальна цілісність держави, вирішення міждержавних конфліктів шляхом переговорів або зверненням до міжнародного правосуддя».
«На мою думку, наше партнерство важливе не тільки для Америки, але й для України. Наша країна готова вас підтримувати, надавати допомогу», — продовжив дискусію Роман Попадюк, висловивши бажання почути думку присутніх, їхні питання щодо сучасного стану держав.
За словами Евеліни Фаркас, важливо зосередитися на змінах: «Молоде покоління, зокрема студенти, громадські організації, студентські об’єднання, церква, матері солдат — це ті, хто може здійснювати тиск на прийняття рішень уряду, впровадження реформ. Якщо ви пам’ятатимете про омріяні цілі й про те, чого вже змогли досягти, зможете не опустити руки на шляху до досягнення ідеальної демократії».
У ході дискусії усі охочі ставили актуальні питання щодо політичних подій, міжнародної взаємодії, розвитку взаємин між державами тощо.