6 квітня 2018 року
Лекція «Яким бінарним є наше майбутнє? Трансформація людини і машини»
5 квітня 2018 року в Каразінському університеті за підтримки Українсько-Німецького академічного центру відбулася лекція доктора Крістіана Юнга (м. Берлін, Німеччина) «Яким бінарним є наше майбутнє? Трансформація людини і машини».
На початку лекції лектор навів найвідоміші «помилкові» цитати про розвиток технологій, наприклад висловлювання Білла Гейтса «640 кілобайт пам’яті вистачить для всіх» (1985 рік) або цитату Кена Олсона «Немає жодної необхідності кожному мати персональний комп’ютер вдома» (1977 рік).
Також Крістіан Юнг навів декілька важливих кроків для реалізації успішного проекту: перше, з чого потрібно починати, — це експеримент, наступний крок — це навчання та дослідження. Чим більша наукова база, тим більша вірогідність успіху. Серед наступних кроків мислення — аналіз, зосередженість тощо.
У межах лекції присутнім показали відеоролик про місце роботів у житті сучасної людині. «На жаль, на сьогоднішній день інтелект роботів дуже примітивний, але сам факт того, що велику частину роботи виконують машини, є неймовірним прогресом», — наголосив Крістіан Юнг.
Як приклад в наступному відеоролику людина та робот змагалися в приготуванні коктейлю на швидкість. Не дивлячись на те, що перемогла людина, Крістіан Юнг зазначив, що робот є більш витривалим: машина-бармен здатна приготувати без відпочинку близько 400–500 коктейлів.
Також лектор розповів про основні тенденції четвертої промислової революції (або Industry 4.0) — поняття, що означає розвиток і злиття автоматизованого виробництва, обміну даних і виробничих технологій в єдину саморегульовану систему, з якнайменшим або взагалі відсутнім втручанням людини у виробничий процес. За словами Крістіана Юнга, Industry 4.0 дасть змогу збирати та аналізувати дані з різних машин, забезпечуючи більш швидкі, ефективні та гнучкі процеси виробництва товарів вищої якості за зниженими цінами. Також вона викликала появу абсолютно нових бізнес-моделей, що сприятимуть радикально новим способам взаємодії в ланцюжку вартості.
Для візуалізації твердження представлено відеоролик з повністю автоматизованим виробництвом автомобілів: весь процес забезпечували роботи та дрони.
Наприкінці заходу декан факультету комп’ютерних наук, професор Валентин Лазурик вручив Крістіану Юнгу почесну грамоту та висловили надію на подальше співробітництво. Всі бажаючи мали змогу поставити питання лектору.