17 листопада 2016 року
Презентація нових наукових видань з історії Харківського університету
16 листопада 2016 року у Каразінському університеті відбулася презентація нових наукових видань з історії Харківського університету — «Ректори Харківського університету (1805–2014): бібліографічний довідник», «Почесні члени Харківського університету. Біографічний довідник», Якоб Л. Г., фон. «Спогади про моє життя», «Харківський університет (1917–1941) у спогадах його викладачів та вихованців».
У заході взяли участь директор Музею історії університету, доцент Вікторія Іващенко, завідувач кафедри історографіїї, джерелознавства та археології історичного факультету, професор Сергій Посохов, директор Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова Володимир Цигульов, викладачі та студенти університету.
З вітальним словом до присутніх звернувся Сергій Посохов: «Завдяки цим виданням ми дізнаємося не лише про університет загалом, а про цілком конкретних людей: ректорів, почесних членів або ж спогади тих, хто знав і бачив університет. Тому, на мою думку, у них повною мірою реалізовано антропологічний підхід, який є визначальним для сучасної науки. Сподіваємося, ці видання стануть певним етапом для подальших наукових досліджень».
Про видання «Ректори Харківського університету (1805–2014): бібліографічний довідник» розповів директор Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, професор Сергій Куделко: «У книзі зібрано 40 біографій ректорів за 212 років існування університету. Гортаючи її сторінки можемо побачити, як університет пов’язаний з європейською і світовою наукою: серед ректорів — представники 10 національностей. Це не просто науковці та освітяни, але й діячі мистецтва, культури».
Характеризуючи видання «Почесні члени Харківського університету. Біографічний довідник», Сергій Посохов наголосив, що почесними членами Каразінського стали видатні, знані на увесь світ вчені, які пишалися своїм зв’язком з Харківським університетом.
За словами Вікторії Іващенко, у виданні «Харківський університет (1917–1941) у спогадах його викладачів та вихованців» зібрано майже 40 спогадів різних за змістом, формою і жанром, що залежить від самих авторів та періоду, в який вони жили: «Об’єднує усі спогади проблема вибору, яка стояла тоді перед людиною — як реагувати на певні вимоги часу».
Книга Якоб Л. Г., фон. «Спогади про моє життя» є українським перекладом німецькомовного видання спогадів. Написана вона у вигляді подорожніх записок.