15 листопада 2016 року
Відкриття виставки «„Місця пам’яті“ Харківського університету другої половини ХХ – початку ХХІ століття»
У Каразінському університеті в Музеї історії університету відбудбулося відкриття виставки «„Місця пам’яті“ Харківського університету другої половини ХХ – початку ХХІ століття».
Директор Музею історії університету, доцент Вікторія Іващенко пояснила: «Поняття „місця пам’яті“ запропонував відомий французький вчений П’єр Нора. На його думку, це ті об’єкти, що акумулюють і зберігають пам’ять. Ними можуть бути різні речі, природні пам’ятники, свята, емблеми, символи, з якими певна група людей пов’язує свої спогади».
З метою визначення рейтингу найпопулярніших місць Каразінського університету в ході реалізації проекту було проведено понад 200 інтерв’ю. За їх результатами визначено «місця пам’яті» каразінців: будівлі університету, пам’ятник В. Н. Каразіну, Центральна наукова бібліотека, міський сад імені Т. Г. Шевченка, зоопарк, гуртожиток, газета «Харківський університет» з її давньою історією.
Також відзначено, що університетська корпорація свідомо закріплює пам’ять про своїх видатних представників у меморіальних дошках та іменних аудиторіях.
Викладач кафедри історії Східної Європи, доцент Павло Єремеєв розповів: «Студентами Каразінського університету була розроблена спеціальна віртуальна виставка-екскурсія „Університетськими місцями пам’яті“, часткову реалізацію якої нам вдалося відобразити у цій експозиції. Маршрут виставки складається з локацій, що повязані з Каразінським університетом».
У ході заходу присутні розповіли про власні «місця пам’яті» й поділились приємними спогадами, що асоціюються з Alma Mater: відвідування бібліотеки, де можна було знайти друзів і перше кохання, гуртожиток, активне дозвілля у спорткомплексі, прогулянки парком і зоопарком.
Серед експонатів виставки представлені рідкісні документи, фотографії, фрагменти зі спогадів, що відображають значення «місць пам’яті» у самосвідомості університетської спільноти.