2 листопада 2016 року
Каразінські вчені — співавтори публікацiї в британському міждисциплінарному журналі Nature
21 вересня 2016 року в науковому журналі Nature опубліковано статті, що є результатом спільної роботи трьох міжнародних дослідницьких колективів, які займались вивченням повного секвенування (прочитання) послідовностей геномів людини з різних популяцій.
В одному з досліджень Genomic analyses inform on migration events during the peopling of Eurasia (Геномний аналіз прояснює міграційні події під час заселення Євразії) взяли участь вчені Каразінського університету, автори багатьох наукових праць у галузі генетики: доктор біологічних наук, професор кафедри генетики та цитології Любов Атраментова та кандидат біологічних наук, доцент кафедри генетики та цитології Ольга Утєвська.
Отримані результати дозволяють вирішити питання, пов’язані з генетичними адаптаціями та демографічною історією, уточнити та реконструювати далеке минуле людства, знайти загальних предків різних народів.
Досі дослідження послідовності цілого геному з високим рівнем охоплення було зосереджено на географічно обмеженому населенні або спрямовано на конкретні захворювання, наприклад, рак. У науковій праці за співавторства каразінських учених наведено результати прочитання даних на безпрецедентному рівні — 483 геноми людини від 148 популяцій у всьому світі, в тому числі 379 нових геномів із 125 популяцій.
За допомогою аналізу даних, вчені виявили більш ранню (раніше ніж 75 тисяч років тому) міграційну хвилю анатомічно сучасних людей з Африки, сліди якої збереглися в геномах папуасів.
Довідково. Nature — британський міждисциплінарний науковий журнал; головна мета якого — поширення досягнень науки серед міжнародної спільноти, вважається одним із найвпливовіших наукових журналів світу.