26 квітня 2016 року
30-річчя аварії на Чорнобильській атомній електростанції: університет пам’ятає
26 квітня закарбувалося в пам’яті українців як «чорна» дата. Саме цього дня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції під час проектного випробування одного з турбогенераторів на четвертому енергоблоці стався вибух, який спровокував велику пожежу. Аварія спричинила викид радіоактивних речовин в надзвичайно великій кількості — радіоактивна хмара накрила європейську частину СРСР, більшість країн Європи та схід США. Наслідки аварії, що стала найбільшою техногенною й гуманітарною катастрофою ХХ століття, відчув на собі мало не весь світ.
Тисячі загиблих, тисячі уражених радіацією, що поплатилися своїм здоров’ям, тисячі евакуйованих з власних домівок, з рідної землі, де століттями жили їхні предки — скалічені долі і душі: таким є обличчя Чорнобильської катастрофи. Попри бетонне укриття енергоблоку й 30-кілометрову зону відчудження Чорнобиль й досі становить загрозу для людства.
З метою вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму ліквідаторів наслідків трагедії у Каразінському університеті експонується фотовиставка «Чорнобиль: 30 років життя після трагедії» (майдан Свободи, 4, головний корпус університету, хол 1-го поверху) та о 15:15 відбудеться однойменний круглий стіл (майдан Свободи, 4, головний корпус університету, 4-й поверх, Зала засідань Вченої Ради).