12 квітня 2016 року
Зустріч з питань проекту сприяння академічній доброчесності
11 квітня 2016 року Каразінський університет відвідала делегація Сполучених Штатів Америки у складі радника з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні Конрада Тернера, асистента відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні Віри Терновської, координатора проекту сприяння академічній доброчесності в Україні Тараса Тимочка та асистента проекту Яни Чапайло.
В рамках візиту відбулася зустріч зі студентами, які взяли участь в експрес-опитуванні, що проводилося для виявлення рівня дотримання ними академічних правил. За словами Тараса Тимочка, результати дослідження показали гарну статистику: більшість студентів у ході підготовки дипломних та курсових робіт посилаються на інформаційні веб-ресурси чи першоджерела, таким чином відмовляючись від академічного плагіату.
Конрад Тернер ознайомив студентів із проектом, що має на меті сприяння академічній доброчесності, такими її складовими як інформаційна робота та мотивування, а також розповів про необхідні кроки для досягнення доброчесності. Також він додав, що дотримання академічних правил має відбуватися не під примусом, а добровільно.
Делегати зустрілися з ректором, адміністрацією та викладачами університету, обговорили проект, ініційований Американськими Радами з міжнародної освіти та підтриманий Міністерством освіти і науки України, що запроваджуватиметься в десяти вищих навчальних закладах і реалізовуватиметься протягом чотирьох років. «Міністерство освіти і науки України рекомендувало Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна як один з провідних університетів країни, що має змогу викорінити академічну нечесність. Такі критерії, як якість навчання та репутація були ключовими при відборі десяти вищих навчальних закладів для участі у проекті», — зазначив Конрад Тернер.
Крім цього, відбулася прес-конференція для представників засобів масової інформації, під час якої пройшла презентація партнерів проекту, серед яких такі компанії: Microsoft Україна, Pro.Mova, дослідницький центр CEDOS та інші.