6 квітня 2016 року
Зустріч щодо академічної доброчесності в закладах освіти
У Каразінському університеті відбулася зустріч студентів й аспірантів з радником з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні Конрадом Тернером та керівником по роботі з закладами освіти компанії «Майкрософт Україна» Наталією Дорош з питань академічної доброчесності.
Конрад Тернер розповів про проект сприяння академічній доброчесності в Україні, ініційований Американськими Радами з міжнародної освіти та підтриманий Міністерством освіти України, що запроваджуватиметься в десяти вищих навчальних закладах та реалізовуватиметься протягом чотирьох років. «Проблема академічної доброчесності — одна з найбільших в освітній сфері у світі. Зі списуванням, плагіатом та хабарництвом у різних країнах боряться по-різному, є жорсткі системи, що передбачають відрахування студента чи звільнення викладача. Але ми пропонуємо інший погляд: важливо донести до університетської спільноти значення академічної доброчесності і наслідки недотримання її постулатів», — наголосив Конрад Тернер.
Наталія Дорош, випускниця університету, звернулася до студентів: «Від вас залежить: хочете ви отримати знання чи оцінки, вийти з університету з дипломом і довго шукати роботу чи бути гарним фахівцем, якого роботодавці самі запрошуватимуть на вакантні місця ще під час вашого навчання на останніх курсах. А запорукою цього є й академічна доброчесність в тому числі».
Аспіранти зазначили, що проблема плагіату зумовлена недостатньою кількістю знань, що часто виникає із-за відсутності мотивації, яка, в свою чергу, може пояснюватися нецікавим чи незрозумілим викладом матеріалу під час лекції. Обговорювалися питання поліпшення якості освіти, існування «баластових» дисциплін та впровадження ІТ-технологій в освітній процес.
Крім цього, відбулася прес-конференція за участю журналістів Харкова, під час якої Конрад Тернер презентував всеукраїнську національну програму з популяризації та вивчення іноземних мов, зокрема й англійської, «Україна Speaking». Він наголосив, що незалежно від професії та віку, знання англійської мови є дуже важливим, і заохочував українців не боятися робити помилки і більше практикуватися в усному мовленні.