13 квітня 2016 року
Конференція «Художні феномени в історії світової літератури: перехід мови в письменництво»
8–9 квітня 2016 року у Каразінському університеті проходила Міжнародна наукова конференція «Художні феномени в історії світової літератури: перехід мови в письменництво», що об’єднала майже 100 учених із різних міст України. Заочну участь брали науковці з Іспанії, Канади, Китаю, Польщі, Перу та Франції. Організаторами заходу виступили кафедра романської філології і перекладу, кафедра східних мов та міжкультурної комунікації, кафедра німецької філології та перекладу факультету іноземних мов.
«Факультет протягом 20 років відкриває нові горизонти. Нарешті іноземна філологія отримала новий напрямок розвитку, адже філологія не може бути повноцінною без зарубіжної літератури», — відзначив заступник декана Сергій Мащенко.
Завідувач кафедри романської філології та перекладу Світлана Криворучко зауважила: «Цього року для обговорення ми запропонували вектор „горизонту очікування“ як мистецтва рецепції. Цей термін відсилає нас до осмислення історичного, соціального, культурного, історико-літературного, біографічного контексту літературних творів». У векторі «горизонту очікування» було представлено книгу «Історія кафедри романської філології», написану творчим колективом кафедри до 210-ої річниці заснування Каразінського університету. У ній в діахронії осмислено становлення романіститки, вписано персоналії в історичний дискурс.
На пленарному засіданні з доповідями виступили професори та завідувачі кафедр Київського національного лінгвістичного університету, Дніпропетровського національного гірничого університету та Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Під час секційних засідань обговорювалися такі аспекти, як наративні стратегії та хронотипна специфіка художніх творів, асоціації художніх систем, образний лад персонажів, сучасні педагогічні засади викладання іноземних мов та лінгвістичні переходи від класичних до альтернативних норм.