16 квітня 2016 року
Міжнародний день астрономії: університет відзначає
В 2016 році Міжнародний день астрономії припадає на 16 квітня. Зазвичай це свято відзначається в день, коли Місяць має фазу поблизу 1-ої чверті, що припадає на період з середини квітня до середини травня.
День астрономії започатковано 1973 року в США. Пізніше тут з’явилися об’єднання людей, що захоплюються астрономією, які могли користуватися телескопами не тільки в спеціально обладнаних обсерваторіях, а й в інших місцях. Головна ідея свята полягає в прищепленні любові до астрономічної науки: у цей день астрономічні клуби, планетарії, наукові центри та обсерваторії проводять безліч цікавих заходів.
Університетська спільнота розуміла важливість цього напрямку науки, тому незадовго після заснування закладу було створено астрономічний кабінет, в якому проводилися дослідження космосу. З того часу каразінські учені здійснили багато наукових відкриттів — від пояснення, чому ми бачимо небо блакитним, до створення атласу зворотнього боку Місяця. Представники університету — академіки Микола Барабашов, Василь Фесенков, професор Борис Герасимович — належать до плеяди всесвітньо відомих астрономів. Іменами його вихованців названі 33 об’єкти Сонячної системи, є також астероїд «Харківунівер», відкритий американським астрономом. Сучасні науковці Каразінського університету також зробили значні досягнення у цій сфері: лише за останні кілька років вони виявили досі невідомий вид хмар на Марсі, уклали найповніший й один із найбільш точних каталогів положень і власних рухів зірок.
«Доторкнутись до зірок» можуть не лише науковці: для всіх бажаючих відкрита астрономічна обсерваторія університету, де можна звірити час за сонячним годинником, у музеї побачити, якими були перші телескопи, і переглянути колекцію метеоритів, яка, з-поміж іншого, є однією з найбільших у Східній Європі. Потрапити на екскурсію та подивитися в телескоп на далекі планети можна за попередньою домовленістю.
Вітаємо астрономів з професійним святом, бажаємо нових відкриттів!