19 травня 2016 року
Конференція «Дистанційне навчання — старт із сьогодення в майбутнє»
У Каразінському університеті відбулося відкриття ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Дистанційне навчання — старт із сьогодення в майбутнє», організованої Інститутом післядипломної освіти та заочного (дистанційного) навчання. У конференції взяли участь науково-педагогічні працівники з 30 вищих навчальних закладів 7 міст України та Казахстану.
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор, академік Віль Бакіров: «Дистанційне навчання змінює напрямок освіти — вища школа швидко реагує на появу новітніх технологій, відбувається експансія електронного навчання в університетах. Тож невдовзі студенти зможуть спілкуватися з викладачами, які знаходяться за тисячі кілометрів, і отримувати знання, яких найбільше прагнуть», — наголосив ректор.
Перший проректор, професор Юрій Холін у своїй доповіді «Електронне навчання — реалії ХХІ століття» зазначив, що електронна ера є серйозним викликом для викладачів — їм потрібно вміти навчати за допомогою технологій; вони звикли до лінійного навчання, а зараз є тенденція переходу до модульного навчання. Сучасний викладач має відповідати завданню університету — готувати конкурентоспроможних фахівців.
На пленарному засіданні також виступили генеральний директор Української асоціації дистанційної освіти Віктор Каук та директор освітніх програм компанії EPAM Systems Максим Почебут. Зокрема Віктор Каук зауважив, що університет сьогодні є каталізатором творчості, а студенти все більше потребують проектного навчання. Він висловив думку, що професорам треба ідентифікувати себе та свої здобутки, ставати більш відкритими, наприклад, за допомогою соціальних медіа. Максим Почебут також наголосив на важливості проектного навчання: «Класичний викладач у майбутньому має бути тренером з навичками керування людьми та проектного менеджменту».
Питання формування нормативного забезпечення дистанційного навчання на рівні НМК Міністерства освіти і науки України були висвітлені у виступі директора Інституту післядипломної освіти та заочного (дистанційного) навчання Віктора Левчука.
Відповідно до програми конференції було успішно проведено 6 круглих столів та майстер-класів. Їх підготували і провели провідні фахівці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного університету радіоелектроніки, компанії Raccoon Gang, компанії Tredex.
Загалом у роботі конференції — пленарного засідання, круглих столів та майстер-класів — взяли участь 125 викладачів і співробітників університетів Харкова та України. За підсумками конференції підготовлено практичні рекомендації щодо удосконалення навчального процесу в університеті та організації дистанційного навчання на базі Центру електронного навчання.
Інститут післядипломної освіти та заочного (дистанційного) навчання висловлює подяку спонсорам проведення конференції — компанії NIX Solutions і компанії Tredex.