12 травня 2016 року
Міжнародний студентський конкурс «Міст китайської мови»
У Каразінському університеті за підтримки Штаб-квартири Інститутів Конфуція і Посольства Китайської Народної Республіки в Україні відбувся всеукраїнський етап XV Міжнародного студентського конкурсу «Міст китайської мови». Кращі студенти з різних країн демонстрували рівень володіння китайською мовою, знання культури, історії, філософії, географії, мистецтва, музики й літератури Китаю. З вітальною промовою виступив проректор, професор Заріф Назиров. Від імені керівництва університету він привітав присутніх з подією всесвітнього масштабу, в якій за роки її існування взяли участь майже 100 тисяч осіб з понад 50 країн: «Такі конкурси допомагають зміцнювати зв’язки між Китаєм та Україною. Більш ніж тисяча людей вивчають китайську мову в Інституті Конфуція Каразінського університету, серед них — студенти факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, факультету іноземних мов, економічного факультету. Понад 200 людей зараз стажуються у Китаї».
Перший заступник директора департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Олександр Труш привітав усіх зі святом, яке цьогоріч проходить в одному з найстаріших університетів Європи, та додав, що Харківську область та Китай пов’язує низка угод, зокрема вісім вищих навчальних закладів міста мають міжнародні зв’язки з 19-ма університетами КНР. «Ми співпрацюємо в галузях космонавтики, авіації, машинобудування, і, звичайно ж, освіти та культури. А сьогоднішній конкурс свідчить про укріплення цих зв’язків», — наголосив він та побажав успіхів учасникам.
У конкурсі взяли участь переможці регіонального етапу з усіх Інститутів Конфуція в Україні. «Міст китайської мови» традиційно проходив у три етапи: монолог на запропоновану тему — конкурсанти розповідали про свою мрію; відповіді на питання з країнознавства та творчі запитання; художній номер — пісня, танець, каліграфія, тайцзицюань тощо. За кожен раунд учасник міг отримати максимум 10 балів.
За результатами конкурсу переміг Павло Звенигородский (Інститут Конфуція Київського національного лінгвістичного університету), другу сходинку посіла Єлизавета Рубан (Інститут Конфуція Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського), третє місце розділили Юлія Агєєва (Інститут Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна) та Наталія Заставна (Інститут Конфуція Київського національного лінгвістичного університету).
Крім цього, перемогу в номінації «Презентація монологу» отримала Катерина Ярмак (Інститут Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна), у номінації «Країнознавчий тест» — Анастасія Тулупова (Інститут Конфуція Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського), в номінації «Творчий конкурс» — Любов Моргун (Інститут Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка).