17 травня 2016 року
Спільне засідання Ради Північно-східного наукового центру НАН і МОН України, Ради ректорів Харківського регіону та Харківського університетського консорціуму
У Каразінському університеті у рамках заходів до Дня науки відбулося спільне засідання Ради Північно-східного наукового центру Національної академії наук і Міністерства освіти і науки України, Ради ректорів вищих навчальних закладів Харківського регіону та Харківського університетського консорціуму.
До складу президії увійшли перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, голова Північно-Східного наукового центру Національної академії наук і Міністерства освіти і науки України, академік Володимир Семиноженко, голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Харківського регіону, ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, академік Віль Бакіров та президент Харківського університетського консорціуму, директор Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, професор Людмила Бєлова.
З вітальним словом до присутніх звернулася Юлія Світлична: «Харківська наука має великі перспективи, попри всі проблеми й виклики, її потенціал вдалося зберегти, а в деяких напрямках й значно розвинути. І сьогодні Харківщина — не лише національний лідер, який посідає провідні місця у сфері науки, а й один з найпотужніших наукових центрів Східної Європи. Однак наука зараз робить перші кроки до оформлення себе як самостійної галузі економіки, тому потрібно порушувати питання щодо створення реально діючого механізму комерціалізації науки». Крім цього, вона звернула увагу на досягнення та перспективи розвитку міжнародного співробітництва у сфері науки, наголосила на важливості підвищення конкурентноспороможності Харківської області у боротьбі за замовлення й інвестиції на ринках наукової та науково-технічної продукції, а також — просування власного інноваційного продукту.
Виступ Володимира Семиноженка був присвячений інноваційній складовій у науці: «Для проведення потужної інноваційної політики важливо мати не тільки кошти, але давні традиції та школи, чим й характеризується харківський кластер».
«Незважаючи на зниження державного фінансування науки, скорочення ринку науково-технічної продукції та технологій, переїзд талановитої наукової молоді за кордон, українська наука продовжує існувати, здобувати визнання й вражати науковий світ блискучими відкриттями і результатами», — зазначив Віль Бакіров.
Під час заходу було підписано угоду про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією, Північно-східним науковим центром Національної академії наук і Міністерства освіти і науки України, Радою ректорів вищих навчальних закладів Харківського регіону та Харківським університетським консорціумом.
Крім цього, було вручено дипломи про призначення іменних стипендій Харківської обласної державної адміністрації у галузі науки провідним науковцям, серед яких є і представники каразінської спільноти:
Також було відзначено завідувача кафедри психологічного консультування і психотерапії факультету психології, професора Олександра Кочаряна, який отримав стипендію імені Василя Назаровича Каразіна (з гуманітарних наук).